Narodowy Spis Powszechny 2021. Sprawdź pytania

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Narodowy Spis Powszechny 2021. Sprawdź pytania

Od 1.04. Narodowy Spis Powszechny 2021. Będą BARDZO OSOBISTE pytania [LISTA PYTAŃ]

2021-03-31 18:11

Spis Powszechny 2021 rusza już w czwartek 1 kwietnia! Będzie trzeba podać m.in. swoje dane osobowe czy opowiedzieć o relacjach rodzinnych. Jakie pytania w czekają w spisie powszechnym? Mogą być bardzo osobiste! Co grozi za odmowę wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym? Jak dołączyć do Spisu Powszechnego 2021 przez internet?

Spis Powszechny 2021 rusza 1.04. i potrwa do 30.06. Formą obowiązkową jest samospis internetowy - można to zrobić za pośrednictwem strony spis.gov.pl, ale są też metody uzupełniające, takie jak spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej, udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Jeśli odmówimy w nim udziału, grozi nam kara nawet do 5 tysięcy złotych.

Narodowy Spis Powszechny [PYTANIA]

W Spisie Powszechnym 2021 będziemy musieli opowiedzieć na następujące pytania:

  • dane osobowe (nazwisko, imię, drugie imię, numer PESEL, płeć, data urodzenia),
  • szczegóły dotyczące miejsca zamieszkania (adres, rodzaj (mieszkanie, dom jednorodzinny, przyczepa kempingowa, dom pomocy społecznej itd., wskazać czy jest to stały adres zamieszkania czy czasowy oraz wskazać jak długo mieszkamy w danym miejscu),
  • informacje o współlokatorach - należy poinformować, czy pod tym samym adresem mieszkały też inne osoby oraz podać ich dane osobowe, wskazać jak długo mieszkały w danym miejscu oraz gdzie mieszkają teraz.
  • relacje rodzinne - informacje o współmałżonkach/partnerach oraz rodzicach.

To tylko niektóre z bardzo szczegółowych pytań, które znajdują się w spisie powszechnym. Możemy zostać też zapytani m.in. o to, czy w naszym domu jest dostęp do wody oraz w jaki sposób ogrzewamy mieszkanie. Trzeba będzie także odpowiedzieć na pytania o nasz stan cywilny i wskazać czy jesteśmy w związku oraz jakiego jesteśmy wyznania. Będą też pytania o wykonywany przez nas zawód.

Pytania, które znajdą się w spisie powszechnym znajdziesz >>TUTAJ<<

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Wulgaryzmy po staropolsku. Możesz się zdziwić, jak przeklinali twoi przodkowie

Pytanie 1 z 10
Broszka niegdyś była bardzo wulgarnym słowem! Co oznaczała przed laty?
Raport z anteny 31.03, godz.10
Źródło: Od 1.04. Narodowy Spis Powszechny 2021. Będą BARDZO OSOBISTE pytania [LISTA PYTAŃ]