Młodzież

i

Autor: Canva

młodzieżowe słowo roku

Rel - co oznacza Młodzieżowe Słowo Roku 2023?

2023-12-07 9:53

To już pewne. "Rel" zostało wybrane zwycięzcą plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2023. W głosowaniu, jak podają jego organizatorzy, oddano rekordową liczbę 140 tys. głosów. Co to znaczy "rel" i w jakich sytuacjach można go używać? Sprawdźcie.

Rel - co oznacza Młodzieżowe Słowo Roku 2023? Tegoroczna odsłona organizowanego od 2016 roku plebiscytu przeszła najśmielsze oczekiwania. Jak podaje PWN, w tym roku oddano aż 140 tysięcy ważnych głosów, co jest nowym rekordem. W finałowej rundzie internauci mogli wybierać między dziewiętnastoma słowami. Warto bowiem zaznaczyć, że z TOP 20 usunięto budzący negatywne skojarzenia zwrot "KYS", nawiązujący do samobójstwa. Oficjalnie wiemy już, że najwięcej głosów zgromadziło słowo "rel", pokonując między innymi znajdujące się tuż za nim "sigma" i "oporowo". Jak podają eksperci, "rel" nie jest wcale świeżym neologizmem, bowiem w przestrzeni internetowej istnieje już od jakiegoś czasu. W 2023 roku zwrot ten częściej można była jednak usłyszeć również offline. Wyjaśniamy, co oznacza "rel".

IGNACY vs. HITY 2003. Jego wiedza muzyczna jest szokująca!

Rel - co to znaczy?

Rel zostało wybrane Młodzieżowym Słowem Roku 2023. Co oznacza? Jak czytamy na oficjalnej stronie PWN, oznacza ono aprobatę dla tego, co powiedział nasz rozmówca. Można je rozumieć jako "czuję to samo" lub "zgadzam się z tobą". Przykład: - Dopiero wstałam, a już jestem zmęczona...

- Rel

Warto zauważyć, że słowo zostało zgłoszone w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku w 2020, 2021, 2022 oraz 2023 roku. Na podium znalazły się też "sigma" i "oporowo". Kapituła przyznała natomiast wyróżnienie słowu "oddaje".

Źródło: Rel - co oznacza Młodzieżowe Słowo Roku 2023?