COVID-19. Alergicy mniej narażeni na zakażenie

i

Autor: pexels COVID-19. Alergicy mniej narażeni na zakażenie

Raport z anteny 21.04.2021: będzie regionalizacja obostrzeń? To najbardziej prawdopodobny scenariusz!

2021-04-21 10:27

Raport z anteny 21.04.2021: Najpierw - regionalizacja obostrzeń To najbardziej prawdopodobny scenariusz, dziś dowiemy się co i kiedy zostanie otwarte. Rząd ogłosi dziś co dalej z kowidowymi restrykcjami. Te obowiązują na razie do 25 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie w naszym dzisiejszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1. Raport z anteny 21.04.2021: protest pod Sądem Najwyższym
  2. Raport z anteny 21.04.2021:wielkie niepowodzenie Superligi. 12 drużyn wycofało się z rozgrywek!

Decyzje dotyczące ewentualnego luzowania obostrzeń mają zapaść na ruszającym właśnie Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego. Na konferencji rząd prawdopodobnie ogłosi zniesienie części obostrzeń od poniedziałku 26 kwietnia. Obostrzenia zostaną zniesione tylko w tych województwach, gdzie jest najmniej zakażeń. Według nieoficjalnych informacji rząd chce znosić obostrzenia najpierw w województwach, gdzie zakażeń jest najmniej i nie ma dużego obłożenia szpitali. To oznacza, że obostrzenia zostaną zniesione na Podkarpaciu i Podlasiu, natomiast na Śląski i Dolnym Śląsku wszystko zostanie po staremu.

Raport z anteny 21.04, godz.10

Raport z anteny 21.04.2021: protest pod Sądem Najwyższym

Według organizatorów - cztery osoby zatrzymane. To po próbie blokady Sądu Najwyższego przez Obywateli RP. Chcą w ten sposób wyrazić solidarność z sędzią Igorem Tuleją, którego sprawą zajmie się dziś Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. Na miejsce, do protestujących, dołączyła m.in. posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira. Doszło do przepychanek z policją. Nie wiadomo na razie ile osób zostało wylegitymowanych.

Raport z anteny 21.04.2021:wielkie niepowodzenie Superligi. 12 drużyn wycofało się z rozgrywek!

Ledwo co ogłoszony projekt piłkarskiej Superligi praktycznie już upadł. Z udziału w nowych europejskich rozgrywkach wycofała się większość klubów. Początkowo w rywalizacji miało wziąć udział 12 drużyn. Dzisiejsza "La Gazzetta dello sport” pisze, że niepowodzenie Superligi to rekord, bo jeszcze nigdy w 48 godzin nie udało się zjednoczyć polityków, kibiców i kluby piłkarskie.

Źródło: Raport z anteny 21.04.2021: będzie regionalizacja obostrzeń? To najbardziej prawdopodobny scenariusz!