RAPORT Z ANTENY 1.09.2021: dzieci zatruł się grzybami. 6-latek jest już po przesczepie wątroby

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 1.09.2021: dzieci zatruł się grzybami. 6-latek jest już po przesczepie wątroby

2021-09-01 11:04

Sześciolatek z Afganistanu jest już po przeszczepie wątroby. Chłopiec zatruł się muchomorem sromotnikowym. Co jeszcze dzieje się w kraju i na świecie? Więcej informacji znajdziecie w naszym dzisiejszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 1.09.2021: stan wyjątkowy w Polsce
  2. RAPORT Z ANTENY 1.09.2021: mecz Polska - Albania

Do tragicznego wypadku doszło w Polsce. Sześciolatek z Afganistanu, który zatruł się muchomorem sromotnikowym jest już po przeszczepie wątroby. Prócz niego grzybami zatruli się również pięciolatek i siedemnastolatka z tego samego ośrodka dla uchodźców. Ewakuowano ich z Kabulu. Od początku stan zdrowia chłopców określany był jako bardzo ciężki. W przypadku 17-latki jest on stabilny. Stan drugiego z dzieci nie pozwalał na dokonanie podobnej operacji.

Raport z Anteny 01.09.2021

RAPORT Z ANTENY 1.09.2021: stan wyjątkowy w Polsce

W ciągu najbliższych godzin prezydent podpisze decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią - poinformował w rozmowiez nami wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Jak tłumaczy, taki ruch jest konieczny, bo rośnie presja migracyjna. Po wprowadzeniu stanu w prawie dwustu przygranicznych miejscowościach Podlasia i Lubelszczyzny służby będą miały dodatkowe uprawnienia. Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapewnia, że stan wyjątkowy będzie w minimalnym stopniu dotyczył mieszkańców przygranicznych miejscowości, a przepisy będą się odnosić przede wszystkim do osób z zewnątrz.

RAPORT Z ANTENY 1.09.2021: mecz Polska - Albania

Mamy swoje kłopoty, ale nie będziemy o nich myśleć - mówi Robert Lewandowski. Jutro mecz Polska - Albania w eliminacjach mistrzostw świata. Kapitan reprezentacji przekonuje, że mimo licznych kontuzji drużyna stara się przygotować jak najlepiej do tego spotkania. Czwartkowe spotkanie z Albanią w Warszawie to pierwsze z serii trzech. Później biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z San Marino, a na koniec z Anglikami.

Czy rozpoznajesz dziewczyny i żony polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czyją żoną jest ta pani?
Anna Lewandowska
Źródło: RAPORT Z ANTENY 1.09.2021: dzieci zatruł się grzybami. 6-latek jest już po przesczepie wątroby