Pożar łodzi na jeziorze Śniardwy. Trzy osoby poparzone, jedna w stanie ciężkim [ZDJĘCIA]

2021-06-09 7:43

Pożar łodzi motorowej na jeziorze Śniardwy na Mazurach. W chwili przypłynięcia służb na miejsce cała łódź stała w ogniu. Płynęły nią cztery osoby. Trzy z poparzeniami zostały przetransportowane do szpitala. Jedna jest w stanie ciężkim. Co było prawdopodobną przyczyny pożaru? O szczegółach przeczytacie w materiale poniżej.

Do zdarzenia doszło we wtorek (8 czerwca) około godziny 17.00 na mazurskim jeziorze Śniardwy. Według Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego do pożaru łodzi doszło podczas dolewania paliwa na jeziorze, między Wyspą Pajęczą a Niedźwiedzim Rogiem. Cztery osoby, które były na pokładzie płonącej łodzi, zostały ewakuowane przez przepływających obok żeglarzy.

- Trzy z nich przebywają w szpitalu, w tym jedna w stanie ciężkim. Została ona przetransportowana helikopterem do szpitala w Ełku - powiedziała PAP nadkom. Anna Szypczyńska z policji w Piszu. - Prawdopodobnie ludzie płynący tą łodzią są grupą znajomych. Prawdopodobnie to turyści, ale tego też nie wiemy jeszcze dokładnie - zaznaczyła.

Raport z anteny 08.06, godz.10

W akcji gaśniczej na jeziorze uczestniczyli strażacy PSP z Pisza oraz OSP z Mikołajek i Rucianego-Nidy. - W chwili przybycia na miejsce naszych zastępów cała łódź stała w ogniu - mówił PAP st. kpt. Grzegorz Kuliś z piskiej straży pożarnej. Dodał, że płonąca łódź motorowa miała około ośmiu metrów długości, a akcja gaśnicza trwała około dwóch godzin. Po ugaszeniu ognia odholowano spaloną łódź do Niedźwiedziego Rogu, a strażacy prowadzą jeszcze działania zabezpieczające.

Według niego osoba zabrana śmigłowcem do szpitala doznała poparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

Źródło: Pożar łodzi na jeziorze Śniardwy. Trzy osoby poparzone, jedna w stanie ciężkim [ZDJĘCIA]