Polska autostrada jedną z NAJDROŻSZYCH DRÓG NA ŚWIECIE! Jest tego warta?

2021-03-04 15:01 DR
Dolnośląskie. Śmiertelny wypadek na A4; zablokowany jeden pas ruchu przy węźle Brzezimierz/ zdjęcie ilustracyjne
Autor: materiały prasowe Dolnośląskie. Śmiertelny wypadek na A4; zablokowany jeden pas ruchu przy węźle Brzezimierz/ zdjęcie ilustracyjne

Jedna z firm ubezpieczeniowych przygotowała raport dotyczących najdroższych płatnych dróg na świecie. Niestety, wśród pierwszej "dziesiątki" znajduje się polska autostrada. Od wielu lat nazywana jedną z najdroższych w Europie... O jaką drogę chodzi? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Większość dróg w Polsce jest bezpłatna. To przede wszystkim drogi lokalne, krajowe, wojewódzkie czy nowoczesne trasy ekspresowe. W naszym kraju trzeba jednak płacić za przejazdy większością autostrad. W Polsce jest ich kilka. Większość należą do państwa, a opłaty nie należą do najwyższych. Wśród nich są jednak drogi prywatne. Za przejazdy nimi trzeba już sporo zapłacić. Kierowcy nie mają wątpliwości, że najdroższą drogą w Polsce jest autostrada A2, którą można przejechać między innymi z Poznania do Warszawy. Autostrada Wielkopolska regularnie podnosi ceny tłumacząc, że rosną koszty utrzymania trasy. Podwyżki nie są drastyczne, zazwyczaj jest to kwestia złotówki lub dwóch złotych - oczywiście dla najmniejszych pojazdów. Im pojazd większy, tym większa podwyżka. 

Zarządcy spółki Autostrada Wielkopolska tak podnosili ceny, tak podnosili, że aż wskoczyli do czołówki NAJDROŻSZYCH DRÓG PŁATNYCH NA ŚWIECIE. Takie miano chyba nie cieszyłoby nikogo… Więcej o tym piszemy poniżej. 

Raport z Anteny 04.03

Autostrada A2 w czołówce NAJDROŻSZYCH DRÓG NA ŚWIECIE! 

Tymczasem firma ubezpieczeniowa Budget Direct przygotowała zestawienie najdroższych dróg na świecie. Dane pochodzą ze stycznia 2021 roku, czyli sprzed ostatniej podwyżki cen na Autostradzie A2. 

W zestawieniu uwzględniony został odcinek trasy A2 Konin-Świecko. Liczy on 268 kilometrów i za jego przejazd samochodem osobowym trzeba zapłacić około 87 złotych. To naprawdę sporo, patrząc na ceny w innych krajach albo nawet w Polsce, ale na innych drogach. 

Firma ubezpieczeniowa w swoim rankingu uwzględniła 20 dróg. Polska A2-ka zamyka pierwszą dziesiątkę. Poniżej możecie zobaczyć całe zestawienie. 

Ranking Budget Direct
Autor: Budget Direct Ranking Budget Direct