Polonez

i

Autor: ADAM NOCON / SUPER EXPRESS Polonez

sprawdź się

Sprawdź, co wiesz o symbolu polskiej motoryzacji. Quiz o Polonezie

Polonez to symbol polskiej motoryzacji, produkowany przez ćwierć wieku. Pierwszy samochód zjechał z taśmy w czasach PRL, ostatni już w wolnej Polsce, w XXI wieku. Kiedyś marzenie wielu rodzin, później obiekt kpin. Dziś Polonez ma grono zagorzałych fanów, którzy mają nawet po kilka zadbanych egzemplarzy. O wyjątkowości tego modelu świadczy jedna z ostatnich aukcji - cena fabrycznie nowego Poloneza przekroczyła 100 tysięcy złotych. Sprawdź w naszym quizie, co wiesz o tym samochodzie.

Jeszcze 20 lat temu Polonezów było pełno na polskich ulicach. Dziś to już niezwykle rzadki widok. Samochód wywołuje skrajne emocje, dla jednych jest symbolem polskiej motoryzacji, dla innych symbolem "czasów słusznie minionych". Ale wciąż ma grono miłośników, którzy dbają o swoje egzemplarze, jeżdżą na zloty i utrzymują kontakt na facebookowych grupach. O wyjątkowości Poloneza świadczy choćby jedna z ostatnich aukcji, na której cena fabrycznie nowego Poloneza przekroczyła 100 tysięcy złotych.

Co wiesz o Polonezie? Sprawdź się w quizie

Jeśli wiesz, co oznacza skrót FSO albo w jakich latach produkowany był Polonez, to z łatwością poradzisz sobie z naszym quizem! Poniżej dziesięć pytań.

FSO Polonez. Co wiesz o symbolu polskiej motoryzacji?

Pytanie 1 z 10
Rozwiń skrót FSO:

Fabrycznie nowy Polonez wystawiony na sprzedaż - zobacz zdjęcia w galerii poniżej

Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem
Źródło: Jak dużo wiesz o symbolu polskiej motoryzacji? Quiz o Polonezie