Pole Mokotowskie czekają wielkie zmiany! Wkrótce rozpocznie się jego przebudowa

i

Autor: zzw.waw.pl Pole Mokotowskie czekają wielkie zmiany! Wkrótce rozpocznie się jego przebudowa

Pole Mokotowskie czekają wielkie zmiany! Wkrótce rozpocznie się jego przebudowa

2021-09-13 17:37

Pole Mokotowskie wkrótce zmieni się nie do poznania. Wyłoniono wykonawcę, który je zmodernizuje. W parku pojawią się m.in. nowe miejsca rekreacyjne. Prace powinny rozpocząć się na przełomie września i października. Jak długo potrwa remont?

Zmiany na Polu Mokotowskim

Spore zmiany już wkrótce na Polu Mokotowskim! Wybrano wykonawcę jego modernizacji. Ta powinna rozpocząć się na przełomie września i października. Jak mówi Anna Stopińska z Zarządu Zieleni - wśród zmian przewidziano m.in. rozbetonowanie dużego stawu.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?

- Ale także utworzymy nowy układ wodny, pełny roślinności i dzikiego życia. W centralnej części parku powstanie ogród biocenotyczny, a także kładka edukacyjna poświęcona siedliskom przyrodniczym. Planujemy także liczne nasadzenia zieleni - mówi Anna Stopińska.

Najdłuższy statek kosmiczny w historii MADE IN CHINA | ESKA XD - Mobmania #31

Zmiany także na terenie Skry

Zmiany czekają też znajdujący się tuż obok teren należący do Skry - dodaje rzeczniczka miasta, Monika Beuth-Lutyk.

- Wokół stadionu jest mnóstwo fajnych terenów, są boiska, jest możliwość zorganizowania różnych ścieżek np. dla biegaczy, i tutaj inna jednostka miejska (Aktywna Warszawa) już pod kątem stricte sportowym stara się doprowadzić ten teren do stanu, kiedy inspektor nadzoru budowalnego pozwoli na jego udostępnienie - mówi Monika Beuth-Lutyk.

Zakończenie prac na Polu Mokotowskim planowane jest pod koniec 2022 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pole Mokotowskie czekają wielkie zmiany! Wkrótce rozpocznie się jego przebudowa