Jaka pogoda w Boże Narodzenie 2021? Czy na Święta spadnie śnieg?

i

Autor: pexels

Czeka nas mroźne i białe Boże Narodzenie pierwsze od wielu lat? Najnowsze prognozy zdradzają wiele!

2021-12-14 14:07

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda na Święta 2021. Czy spadnie śnieg? Pojawiły się właśnie najnowsze prognozy na Święta. Co z nich wynika? Czytajcie dalej w naszym materiale.

Pogoda na Święta 2022. Jakie prognozy na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Spędzamy wtedy wiele czasu na przystrajaniu domów, gotowaniu czy szukaniu prezentów. Wszystko po to, by wprowadzić świąteczny klimat w nasze otoczenie. W tym pomogłaby z pewnością jedna rzecz. Wiele osób wyczekuje opadów śniegu w Święta. Biały puch i mróz jednak skutecznie omijał większość terenów Polski w ostatnich latach. Ostatnie mocno zimowe Święta Bożego Narodzenia mieliśmy w 2010 roku.

Czy w tym roku będzie inaczej? Jaka pogoda na Święta 2021? Czy w Boże Narodzenie spadanie śnieg? Pojawiły się właśnie najnowsze prognozy.

DIY. Świąteczny wieniec – dekoracja na Boże Narodzenie w duchu zero waste. Zrób to sam krok po kroku

Jaka pogoda w Boże Narodzenie 2021? Czy na Święta spadnie śnieg?

Najnowsze prognozy pogody na Święta wnoszą dużo radości. Według nich czeka nas mroźne i śnieżne Boże Narodzenie. Oznacza to, że w Święta 2021 będzie padać śnieg! Chłodno zacznie robić się już na początku przyszłego tygodnia. Z północy do Polski napłyną masy arktycznego powietrza. Temperatury mają wynieść od -1 do -7 stopni Celsjusza w ciągu dni. W nocy będzie jeszcze zimniej. Temperatura spadnie do nawet -12 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o opady śniegu, to jego ma przybywać z dnia na dzień.

Jak podkreślają Łowcy Burz, jest to jednak prognoza długoterminowa, a te mają wysoki margines błędu. Jeszcze kilka dni temu na Święta 2021 prognozowano temperaturę w granicach 4-6 stopni Celsjusza. Miał także padać deszcz.

Źródło: Czeka nas mroźne i białe Boże Narodzenie pierwsze od wielu lat? Najnowsze prognozy zdradzają wiele!