​Samolot

i

Autor: flickr.com W Kraków Airport opóźnienia wylotów i przylotów. Winne gigantyczne opady śniegu

Podróże

Ogromny skok zainteresowania lotami do Warszawy. Przez to wydarzenie wzrosło ono o ponad 300 procent!

2024-01-19 14:07

Jak wynika z danych przedstawionych przez hiszpańską firmę eDreams ODIGEO, zainteresowanie lotami do Warszawy w nadchodzące wakacje drastycznie wzrosło. W 2024 roku urosło ono o 339 procent w porównaniu do poprzedniego roku. Powód może zaskakiwać. Chodzi o sierpniowy koncert amerykańskiej gwiazdy w Warszawie.

Hiszpańska firma turystyczna przedstawiła zaskakujące dane dotyczące lotów do Warszawy. Jak przekazał TVN24, z raportu eDreams ODIGEO, wynika, że zainteresowanie wakacyjnym lotem do Warszawy w 2024 roku wzrosło o 339% w porównaniu z poprzednim rokiem. Okazuje się, że taki astronomiczny wzrost jest spowodowany koncertami Taylor Swift na Stadionie Narodowym, które odbędą się 1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku. Są one częścią "The Eras Tour". Podobne zjawisko zauważono również w innych europejskich miastach.

Koncerty Taylor Swift przyciągają tłumy na całym świecie

Taylor Swift to amerykańska gwiazda pop, która w ostatnich latach bije wszelkie rekordy popularności. Jej fani są znani z niezwykłego oddania swojej idolce. Potrafią oni przemierzyć cały świat, by znaleźć się na jej koncercie. Nie inaczej jest w przypadku jej europejskiej trasy. Cieszy się ona tak dużą popularnością, że w okolicach daty jej koncertów w miastach w Europie odnotowywany jest znaczny skok zainteresowania tymi miejscami. Dotyczy to także lotów.

Przykładowo koncert Taylor Swift w Sztokholmie wywołał aż sześciokrotny wzrost popularności tym kierunkiem na lotniskach. Artystka ma zaplanowane tam trzy koncerty odbywające się od 17 do 19 maja 2024 roku. To największy zanotowany skok, jednak podobne zjawisko zaobserwowano także w innych miastach, w których zaplanowany jest koncert Taylor Swift.

Dzięki piosenkarce znaczne wzrosty zainteresowania lotami odnotowano na lotniskach w Edynburgu, Liverpoolu, Paryżu, Zurychu, Lyonie, Mediolanie, Amsterdamie, Wiedniu i Madrycie.

Najstarsze kawiarnie w Warszawie - zobacz zdjęcia

Fani Taylor Swift biorą ślub inspirowany jej teledyskami!