Wizualizacja parkingu park+ride PKP Jeziorki

i

Autor: ZTM

Nowe parkingi na nowych zasadach. ZTM szykuje rewolucje na park+ride PKP Żerań i PKP Jeziorki

2021-04-13 20:48

Z pełną informacją i bez zbędnej papierologii. Tak ma wyglądać parkowanie na parkingach park+ride Jeziorki i Żerań. Zarząd Transportu Miejskiego chce, żeby kierowcy, którzy będą wjeżdżać na te obiekty, nie musieli pobierać bloczków parkingowych. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę nowego systemu.

PIEKIELNIE DROGIE auto WOJTKA GOLI z FAME MMA na parkingu w Łodzi

Jak w centrum handlowym

Wjazd na te parkingi ma wyglądać podobnie, jak w niektórych centrach handlowych. Po podjechaniu do szlabanu, system sczyta nasze numery rejestracyjne. Wyjazd będzie już nieco bardziej skomplikowany. - Przed wyjazdem kierowca podaje numer rejestracyjny samochodu, okazuje aktywny bilet ZTM lub warszawską kartę miejską. Odbywa się to przez włożenie biletu kartonikowego, przyłożenie do czytnika karty lub zeskanowanie kodu z aplikacji mobilnej - mówi Łukasz Majchrzyk z Zarządu Transportu Miejskiego. - W przypadku braku takiego biletu kasa naliczy opłatę parkingową.

Do bezpłatnego parkowania na parkingach park+ride uprawniają bilety:

  • dobowy,
  • 3-dniowy,
  • weekendowy,
  • weekendowy grupowy,
  • 30-dniowy,
  • 90-dniowy,
  • bilet seniora
  • i bilet dla rodzin z trójką dzieci.

W przypadku braku takiego biletu kierowca musi zapłacić 100zł za parkowanie na parkingu park+ride.

Tablice pokażą liczbę miejsc

System bezbloczkowy to nie jedyna nowość, która pojawi się na kolejnych parkingach. ZTM chce także wprowadzić system informowania o dostępności miejsc parkingowych. Informacje mają być aktualizowane na bieżąco, z podziałem także na miejsca dla osób niepełnosprawnych i do ładowania samochodów elektrycznych. - Będzie tablica informująca o liczbie miejsc przy wjeździe na parking. Ale będzie też stworzona specjalna aplikacja, która pokaże w czasie rzeczywistym ile jest dostępnych miejsc - mówi Łukasz Majchrzyk z ZTM.

Planowo parking park+ride przy PKP Żerań ma powstać w czerwcu 2021 roku, a przy PKP Jeziorki w 2022 roku. Użytkownicy obecnych parkingów chwalą planowane przez ZTM rozwiązania. - Będzie się wiedziało na czym stoimy przed wjazdem. A nie tak, że człowiek wjeżdża, krąży i wyjeżdża, bo nie było miejsc - zauważa kierowca korzystający z parkingu park+ride Marymont.

W tej chwili w całej Warszawie jest 15 parkingów park+ride, na których jest ponad 4400 miejsc. Parking przy PKP Żerań ma pomieścić przynajmniej 220 samochodów, a ten przy PKP Jeziorki co najmniej 138.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowe parkingi na nowych zasadach. ZTM szykuje rewolucje na park+ride PKP Żerań i PKP Jeziorki