Fire Tower w Wirginii Zachodniej

i

Autor: Screen/YouTube/Mountain State Overland Fire Tower w Wirginii Zachodniej

Podróże

Nocleg na wysokości. To miejsce trzeba zarezerwować z rocznym wyprzedzeniem

2024-06-20 12:29

Wieża strażacka Thorny Mountain w Lesie Stanowym Seneca w Wirginii Zachodniej oferuje nietypowe noclegi. Tu najbardziej luksusową wartością są zapierające dech w piersiach widoki i obezwładniająca cisza.

W Stanach Zjednoczonych, na wschód od Missisipi znajduje się 65-metrowa wieża Thorny Mountain, która przez ponad 50 lat miała funkcję przeciwpożarową. To znaczy, że leśni strażnicy pełnili na jej szczycie warty w celu obserwacji terenu i namierzaniu ewentualnych zagrożeń - śladów dymu czy płomieni. Od 8 lat pełni już jedynie funkcję noclegową i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Terminy są zajęte na rok do przodu!

Eska Summer City Śląsk - Galeria Katowicka 2

Wieża przeciwpożarowa Thorny Mountain to hit wśród turystów zwiedzających Wirginię Zachodnią

Wieża strażacką Thorny Mountain, znajdującą się w Lesie Stanowym Seneca w hrabstwie Pocahontas to 65 metrowy, drewniany monument, na którego szczyt prowadzi 69 stopni. Po wnętrzu nie należy spodziewać się luksusów, są tu jedynie dwa jednoosobowe łóżka, stoliki nocne i krzesła. Kabinę natomiast okala wąski taras.

Tu, największą wartość stanowi jednak zapierający dech w piersiach widok na las pokrywający fałdy gór Allegheny, a także obezwładniająca cisza i spokój. Za dobę spędzoną na wieży należy zapłacić 100 dolarów.

Tańsze noclegi można znaleźć u podnóży wieży, na polu kempingowym, jednak to nie to samo co noc spędzona w chmurach, z przepięknym widokiem na wschód i zachód słońca malujących się na horyzoncie. Na wieży można również przebywać w czasie burzy czy ulewy. Zaleca się wtedy jednak zamknięcie wszystkich okien.

Źródło: Nocleg na wysokości. To miejsce trzeba zarezerwować z rocznym wyprzedzeniem