Nadciąga BESTIA z północy! Siarczysty mróz do -34 stopni i śnieg już za kilka dni!

i

Autor: JordanHoliday

Nadciąga BESTIA z północy! Siarczysty mróz do -34 stopni i śnieg już za kilka dni!

2021-12-17 9:25

Już niebawem do Polski zawitają siarczysty mróz i opady śniegu. We wschodniej części Europy mogą wystąpić nawet -34 stopniowe mrozy! To za sprawą Bestii z północy, która zawita nad naszym kontynentem już niebawem! Jeszcze chwilę możemy nacieszyć się temperaturą, do której przyzwyczaił nas tegoroczny grudzień. Później nadejdzie sroga i mroźna zima, także w Polsce.

Już niebawem nad Europę Wschodnią nadciągnie bestia z północy. Za jej sprawą na kontynencie zawita siarczysty mróz! Nawet poniżej minus -34 stopni Celsjusza. Kiedy może spodziewać się załamania pogody? Jak podaje portal fanipogody.pl najbardziej prawdopodobnym terminem jest trzecia dekada grudnia. - Wyż znajdował będzie się nad zachodnią Rosją oraz między Skandynawią, a Islandią. Pomiędzy nimi utworzy się „szczelina” którą na południe wędrowały będą kolejne niże niosąc ze sobą nie dość, że arktyczne powietrze, to jeszcze więcej wilgoci i opady śniegu – informuje portal fanipogody.pl. Jak dalej możemy przeczytać, sytuacja pogodowa w naszym kraju zmieni się na okres świąteczny. - Wiele wskazuje na to, że w regionie pojawi się prawdziwa, surowa zima. Czeka nas mróz, ale i opady śniegu – czytamy.

Spis treści

  1. Mróz -34 już niebawem! Bestia z północy nadciąga
  2. Mróz -34 i śnieg na Boże Narodzenie

CZYTAJ TAKŻE: Sklepy otwarte w Wigilię 2021. Do której godziny można zrobić ostatnie zakupy na Wigilię?

Mróz -34 już niebawem! Bestia z północy nadciąga

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że na tegoroczne Boże Narodzenie będziemy mięli prawdziwą zimę, ze śniegiem i siarczystym mrozem. Zima może zacząć się po 20 grudnia i potrwa przynajmniej do początku przyszłego roku.

- To co wylicza model GFS na końcówkę grudnia i początek nowego roku wygląda niesamowicie dla miłośników prawdziwej zimy. Specjalnie w tytule napisałem o bestii z północy, gdyż to co prognozują modele na takie miano całkowicie zasługuje. Jeśli prognozy sprawdza się czeka nas wielodniowy mróz, który trwać może nawet z początkiem stycznia – informuje portal.

Mróz -34 i śnieg na Boże Narodzenie

Do Europy Wschodniej nadejdzie arktyczna masa powietrza, która spowoduje załamanie pogody i mrozy nawet do -34 stopni. Lokalnie mogą być nawet większe spadki temperatur. W Polsce również będzie zimno, ale nie aż tak. - Jednak z każdym dniem po dwudziestym temperatury w Polsce będą spadać. Mróz w Noc Wigilijną może być naprawdę silny w północnych regionach kraju informuje portal. Prawdopodobne są również opady śniegu. Te w naszym kraju mogą pojawić się już za kilka dni.

- Na ten moment wystarczy napisać, że opady śniegu mają pojawiać się nad Polską od 19 grudnia praktycznie co dobę. Najwięcej śniegu otrzyma wschód i centrum kraju. Jednak z dokładnymi prognozami opadów śniegu wstrzymam się jeszcze kilka dni. Na ten moment praktycznie pewnym jest, że w kraju pojawi się mróz. Pod koniec roku może on być siarczysty.

Matka z niepełnosprawnym synem mieszka w ruinie. Na święta proszą tylko o garnki, tarko i czajnik elektryczny
Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?
Źródło: Nadciąga BESTIA z północy! Siarczysty mróz do -34 stopni i śnieg już za kilka dni!