szczepienie

i

Autor: Pixabay.com Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!

Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!

2021-07-29 10:18

Pacjent, który miał powikłania po szczepieniu tzw. NOP, czyli niepożądane objawy poszczepienne może starać się o ogromne odszkodowanie. Jest jednak jeden warunek. Skutki szczepienia jakie dolegały po przyjęciu szczepionki muszą być wymienione w jej opisie jako możliwe do wystąpienia po użyciu preparatu. W grę wchodzi również czas jaki spędzimy w szpitalu po wystąpieniu NOP.

Osoby, które po przyjęciu pierwszej, bądź drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 miały niepożądane objawy poszczepienne wymagającego hospitalizacji przez minimum dwa tygodnie, lub doznały wstrząsu anafilaktycznego mogą starać się o ogromne odszkodowanie. 27 lipca rząd przyjął projekt zmian w prawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Utworzy także Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych. W nim w 2021 roku ma znaleźć się ponad 10 milionów złotych. Co prawda wypłaty będą pochodziły z Funduszu Kompensacyjnego, ale na niego zrzucą się firmy farmaceutyczne, które dostarczają do naszego kraju szczepionki. Jak zakłada projekt, koncerny i firmy produkującego preparaty antycovidowe mają przekazać na rzecz funduszu 1,5 proc. wartości umowy jaką podpisały z Polską, na dostawę szczepionek. Jednak, aby dostać odszkodowanie trzeba spełnić warunki.

Spis treści

  1. Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!
  2. Miałeś powikłania po szczepieniu? O jakie odszkodowanie możesz się starać?

CZYTAJ TAKŻE: Norwegia: Polak przemycał narkotyki w furgonetce z logo producenta szczepionki!

Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!

Świadczenie kompensacyjne, bo tak nazywają się odszkodowania za niepożądane objawy poszczepienne będzie przysługiwało w kilku przypadkach. To wystąpienia NOP, ale wyłącznie tych wymienionych w charakterystyce produktu podanej szczepionki lub szczepionek, które spowodowały pobyt w szpitalu przez okres nie krótszy niż 14 dni. O odszkodowanie mogą ubiegać się osoby, w których wystąpił wstrząs anafilaktyczny powodujący konieczność obserwacji na szpitalnym oddziale ratunkowym albo izbie przyjęć lub po prostu w szpitalu, ale również przez okres dwóch tygodni.

Świadczenie kompensacyjne dostaną także ci, u których działanie niepożądane szczepionki było bezpośrednią przyczyną hospitalizacji. Także wtedy, gdy pogorszenie stanu zdrowia było następstwem działania NOP.

Miałeś powikłania po szczepieniu? O jakie odszkodowanie możesz się starać?

Odszkodowanie po powikłaniach poszczepiennych zależy od kilku sytuacji jakie występują po podaniu preparatu. Wysokość sumy jaką możemy dostać będzie przede wszystkim zależała od długości pobytu w szpitalu. Przykładowo:

  • Obserwacja na szpitalnym oddziale ratunkowym, izbie przyjęć w związku z wystąpieniem wstrząsu anafilaktycznego: 3 tys.
  • Hospitalizacja w związku z wystąpieniem wstrząsu anafilaktycznego trwającej krócej niż 14 dni: 10 tys.
  • Hospitalizacja od 14 dni do 30 dni: od 10 tys. do 20 tys.
  • Koszty leczenia lub rehabilitacji po NOP i zakończonej hospitalizacji: od 10 tys. do aż 100 tys. - maksymalna kwota odszkodowania.
Na Nadodrzu zawalił się budynek.
Sonda
Czy jesteś już po szczepieniu na COVID-19?
Źródło: Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!