Marcin Meller i jego Mellina

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Mateusz Lachowski gościem w najnowszej odsłonie “Melliny” w Esce ROCK!

2023-09-19 10:00

W czwartek 21 września, o godzinie 18:00, swoją premierę będzie miał trzydziesty ósmy już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu będzie Mateusz Lachowski - polski dziennikarz, reżyser, były już korespondent Polsat News w Ukrainie.

Gościem najnowszego odcinka “Melliny” będzie Mateusz Lachowski - polski dziennikarz, dawniej związany m.in. z TVN24, Radio ZET, RMF FM, Super Expressem, obecnie zaś Polsat News i “Newsweekiem”, zajmuje się także reżyserią. Wraz z najazdem Rosji na Ukrainę, dotarł na miejsce, by stamtąd relacjonować kolejne zdarzenia jako korespondent Polsat News. Był pierwszym polskim dziennikarzem relacjonującym masakrę w Buczy. W 2017 roku rozpoczął także studia na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

W piątek 15 września Mateusz Lachowski poinformował za pośrednictwem swoich social mediów, że zdecydował się na jakiś czas ograniczyć działalność telewizyjną by skupić się na pracy nad swoją książką, w związku z czym zaprzestaje działalności jako korespondent Polsat News w Ukrainie. Dziennikarz zaznaczył przy tym, że wciąż będzie relacjonował rzeczywistość wojenną w swoich kanałach, pisał reportaże, a na jego YouTubie nadal będą pojawiać się wideo. Dodał także, że w przypadku wydarzeń szczególnych, będzie pojawiać się na srebrnym ekranie.

“Mellina” w Esce ROCK -Mateusz Lachowski gościem!

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock,Mateusz Lachowski opowiada o tym, jak to jest relacjonować wojnę w Ukrainie od samego początku. Kiedy inni dziennikarze już wyjechali, on wciąż towarzyszy żołnierzom na froncie. Lachowski mówi, że najlepiej klika się prawda, a ta czasem jest niewygodna. Zdradza także, jak to możliwe, że za kilka tysięcy dolarów łapówki można było dostać odroczenie z wojska. Zaznacza, że zwykli Ukraińcy wciąż uważają Polaków za najbliższych sojuszników. Opowiedział także o siedzeniu w okopach:

Dostaję szału jak jestem dłużej tam niż trzy dni. Nie można się umyć, śmierdzisz. To zwykłe życie, które też jest trudne.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.