Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19?

i

Autor: pixabay.com/vixrealitum Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19?

Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19?

2021-04-30 10:42

Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19? Jak już wiadomo w maju będzie można zorganizować rodzinną imprezę! Młode pary na nowo zaczynają planować najważniejszy dzień w swoim wspólnym życiu, a rodzice planują spotkanie komunijne. Jak jednak wygląda kwestia liczby gości, których można zaprosić? Czy można przekroczyć limit?

Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19? Takie pytanie zadaje sobie w tym momencie wielu Polaków. Zarówno ci, którzy planują najważniejszą imprezę w swoim wspólnym życiu z ukochaną osobą, ale także rodzice. Ci drudzy mogą bowiem przystąpić do organizacji spotkania komunijnego swojej pociechy. Jak jednak wygląda kwestia liczby osób, którą możemy zaprosić na rodzinną imprezę? W środę 28 kwietnia minister zdrowia nie pozostawił wątpliwości, że na tego typu imprezach muszą obowiązywać limity osób. Te, które zaczną obowiązywać 15 maja, potrwają tylko przez 2 tygodnie. Co później? Ile osób będziemy mogli zaprosić na przykład na wesele w czerwcu? Czy faktycznie limit może być większy, ze względu na zaszczepionych gości? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Spis treści

  1. Limity osób na weselach i komuniach. Jakie obowiązywać będą limity?
  2. Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19?

Limity osób na weselach i komuniach. Jakie obowiązywać będą limity?

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej 28 kwietnia potwierdził wcześniej podawane w mediach informacje, że w maju powróci możliwość organizacji imprez okolicznościowych. Tak jak się spodziewano zostały one jednak ograniczone limitem osób.

Pierwszy limit jaki będzie obowiązywał od 15 maja, gdy organizacja imprez rodzinnej będzie już możliwa to 25 osób.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się, to już po dwóch tygodniach, czyli 29 maja ten limit zostanie zwiększony. Wówczas na weselu, komunii, czy innej imprezie okolicznościowej będzie mogło przebywać 50 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza komunia święta 2021. Przyjęcia komunijne możliwe od 15 maja, ale z limitem

Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19?

Jak się okazuje te limity będzie można przekroczyć zgodnie z prawem, a organizatorzy imprezy rodzinnej nie zostaną za to ukarani w żaden sposób. Dlaczego?

Kancelaria Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na nasze pytanie odnośnie osób zaszczepionych podczas imprezy okolicznościowej odpowiedziała, że goście, którzy przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19 będą WYŁĄCZENI z limitu osób.

Bezpieczna majówka 2021
Źródło: Limity osób na weselach i komuniach. Czy wliczają się do nich zaszczepieni na COVID-19?