LALA zatrzymany - słynny złodziej w rękach policji

i

Autor: Foto: kom. Piotr Świstak www.policja.waw.pl Zatrzymanie Lali

LALA zatrzymany - słynny złodziej w rękach policji

2021-04-21 11:53

Legendarny złodziej samochodów z powiatu wołomińskiego został w końcu ujęty przez policję! Słynny Lala poszukiwany był od 3 lat. Wraz z nim wpadł właściciel posesji w Starych Lipinach, na której złodziej trzymał ukradzione samochody i ich części. Szczegóły aresztowania poznacie z naszego artykułu.

LALA zatrzymany! Taką informacje przekazała Komenda Stołeczna Policji. Lala to prawdziwa legenda wśród złodziei samochodów. 36-latek odznaczał się wyjątkową skutecznością w swoim przestępczym fachu. Ponadto bardzo długo udawało mu się pozostać nieuchwytnym dla mundurowych. Poszukiwanego od 3 lat złodzieja samochodów udało się ująć dopiero policjantom z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP. Wcześniej śledczym udało się ustalić miejsce pobytu złodzieja. Lalę zatrzymano pod domem w miejscowości Stare Lipiny. Wraz z nim wpadł jego 31-letni sąsiad, właściciel posesji, na której funkcjonariusze zabezpieczyli kilka pojazdów, części samochodowe, tablice rejestracyjne i narzędzia używane podczas kradzieży. Poznajcie szczegóły zatrzymania Lali w Starych Lipinach.

Legendarny złodziej aut zatrzymany

Zatrzymanie Lali - kradzieże w Polsce, Niemczech i Francji

Jak doszło do zatrzymania Lali? funkcjonariusze stołecznej samochodówki przy wsparciu członków Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KSP zaczęli od obserwacji posesji. Udało im się zauważyć osobę przypominającą wyglądem poszukiwanego. Mężczyzna poruszał się w obrębie posesji, a następnie udał się na sąsiednie podwórko. Tam wsiadł do ciągnika siodłowego, by po chwili, trzymając w ręku jakiś przedmiot, otworzyć stojącego obok czerwonego opla. Z tego auta również wyjął jedną rzecz. Gdy wrócił na posesję, do akcji wkroczyli policjanci, którzy ujęli przestępcę.

Posesję dokładnie przeszukano. Policjanci zabezpieczyli do badań trzy auta, które znajdowały się na posesji. Istnieje podejrzenie, że samochody zostały przerobione, lub naprawione częściami ze skradzionych pojazdów. W garażach znaleziono części i podzespoły samochodowe: skrzynie biegów, poduszkę powietrzną, nawigację, urządzenie do dekodowania kluczyków, służące do kradzieży samochodów, a także deskę rozdzielczą. Z uwagi na fakt, że 36-latek wsiadał do samochodów mieszczących się na sąsiedniej posesji, policjanci przeszukali również te pojazdy. W kabinie ciągnika siodłowego zabezpieczono między innymi 13 kompletów podrobionych tablic rejestracyjnych, 28 sterowników rożnych marek pojazdów, 2 zagłuszarki GPS i GSM, 2 radiostacje. Fałszywe okazały się również tablice opla. Samochód prawdopodobnie służył poszukiwanemu do popełniania przestępstw.

Dalsze ustalenia pozwoliły policjantom dowieść, że sterowniki zabezpieczone w ciągniku siodłowym są przypisane do innych aut skradzionych pod koniec ubiegłego i na początku tego roku na terenie Niemiec i warszawskiego Wilanowa. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali również właściciela ciągnika siodłowego - sąsiada lali. Po przeszukaniu jego posesji zabezpieczono skrzynię biegów z usuniętym numerem i cztery auta. W trakcie badań mechanoskopijnych ustalono, że dwa samochody pochodziły z Francji, gdzie uczestniczyły w wypadkach i zostały całkowicie zniszczone. Kolejny pojazd miał natomiast tabliczkę znamionową z widoczną ingerencją. Wstępne czynności pozwoliły przedstawić obu zatrzymanym po 5 zarzutów paserstwa umyślnego. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sam Lala już trafił do zakładu karnego.

Źródło: www.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?
Źródło: LALA zatrzymany - słynny złodziej w rękach policji