Jestem kim Chcesz

i

Autor: https://www.teatrroma.pl/spektakl/audiomusical/

Jest pierwszy polski audiomusical! To projekt Teatru Roma i Audioteki

2020-11-04 13:17

To niezwykle... smutna komedia. Tak o pierwszym polskim audiomusicalu mówi jego reżyser, Bartosz Szpak i zaprasza do wysłuchania "Jestem kim chcesz". To historia kwiaciarki Elizy, oparta na dramacie "Pigmalion". Projekt powstał dzięki współpracy Teatru Roma i Audioteki.

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

To pierwszy taki utwór w Polsce!

Artyści Teatru Roma we współpracy z Audioteką stworzyli audiomusical "Jestem kim chcesz", którego można już posłuchać w internecie. Niezwykłe połączenie audiobooka i musicalu jest szaloną podróżą przez rockowy Londyn lat 60.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?

"To było wielkie wyzwanie stworzyć połączenie audiobooka, słuchowiska i musicalu - fani musicali są przyzwyczajeni do bogatej scenografii czy kostiumów. Tymczasem my pobudziliśmy ich wyobraźnię. Tworzą historię opartą o “Pigmaliona” George'a Bernarda Shawa. Staje się to opowieść bardzo uniwersalna, ale też taka, która bawi we fragmentach, a przekaz jest bardzo gorzki" - mówi pomysłodawca i reżyser Bartosz Szpak.

"Jestem kim chcesz" to historia kwiaciarki Elizy, a wszystko dzieje się pod koniec lat 60. w Londynie.

Seria przypadkowych zdarzeń sprawia, że uliczna kwiaciarka Eliza wpada na pomysł zostania kimś więcej, natomiast sławny profesor fonetyki Henry Higgins nie wybija jej tego z głowy. Historia zaczyna się w strugach deszczu na Covent Garden i opowiada o zakładzie pomiędzy profesorem Higginsem a pułkownikiem Pickeringiem. Profesor twierdzi, że dzięki lekcjom muzyki, wymowy i dobrych manier dziewczyna zapomni o krzykach, wulgarnym obyciu i awanturniczym trybie życia, a on z sukcesem wprowadzi ją na towarzyskie salony. Dopiero później okaże się jak wysoki jest koszt zrobienia z żywej osoby materiału do eksperymentów.

Pierwszego odcinka audiomusicalu można bezpłatnie posłuchać na kanale Audioteki w serwisie YouTube.​ Całość, gdy będzie już dostępna, znajdziecie w aplikacji Audioteki, którą możecie pobrać na komórki.

Źródło: Jest pierwszy polski audiomusical! To projekt Teatru Roma i Audioteki