Eksperci za zniesieniem maseczek na świeżym powietrzu. Zmiany już od 15 maja

i

Autor: Pixabay Eksperci za zniesieniem maseczek na świeżym powietrzu. Zmiany już od 15 maja

Eksperci za zniesieniem maseczek na świeżym powietrzu. Zmiany już od 15 maja

2021-05-06 18:41

Otwarcie ogródków gastronomicznych i zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu - m.in. takie plany ma rząd na najbliższe tygodnie. Oznacza to, że maseczki trzeba będzie nosić tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Zdaniem ekspertów - słusznie. Jak mówią specjaliści - ryzyko zakażenia na dworze jest stosunkowo niewielkie.

Bez maseczki od 15 maja

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek i otwarcie ogródków gastronomicznych - to plany rządu na najbliższe tygodnie. Eksperci twierdzą, że to dobra decyzja. Jak mówi dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych, ekspert Luxmed - wyjście na świeże powietrze zmniejsza ryzyko zakażenia czterokrotnie bardziej, niż noszenie maseczki w zamkniętym pomieszczeniu.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

- Porównując te czynniki ryzyka, czyli pobyt w maseczce w pomieszczeniu zamkniętym i pobyt bez maseczki w przestrzeni otwartej - można z tych maseczek zrezygnować. Tym bardziej, że idzie lato i jest co raz cieplej. Mamy coraz więcej dni słonecznych, a słońce zabija koronawirusa w ciągu 4 minut - mówi Ernest Kuchar.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Otwarcie ogródków gastronomicznych

Zdanie eksperta dobrym ruchem rządu jest ponowne otwarcie ogródków gastronomicznych. - Spożywanie posiłków, na otwartej przestrzeni w ogródkach, przy zachowaniu jakiejś sensownej odległości między stolikami jest bezpieczne. Oczywiście, wiąże się z jakimś minimalnym ryzykiem, ale wszystko, co robimy w życiu wiąże się z minimalnym ryzykiem - dodaje Ernest Kuchar.

Ogródki restauracyjne mają zostać ponownie otwarte od 15 maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Eksperci za zniesieniem maseczek na świeżym powietrzu. Zmiany już od 15 maja