Chcemy być traktowani poważnie! Mieszkańcy Białołęki narzekają na kolejarzy

2020-12-16 14:31 Apo
PKP Warszawa Choszczówka
Autor: Anna Auksel-Sekutowicz

Zdaniem mieszkańców Białołęki konsultacje społeczne dotyczące planowanej rozbudowy trasy kolejowej z Warszawy do Nasielska są niewystarczające, bo jedynie w formie spotkania online. W Warszawie ma powstać dodatkowy tor, a od Legionowo to nawet zupełnie nowa trasa.

ESKA XD #012

Budowa torów na Białołęce

To dla mieszkańców bardzo ważna sprawa, a konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji zorganizowano jedynie w formie online. W przypadku olbrzymiego zainteresowania trwały do późnej nocy i były niewystarczające - wytyka Anna Auksel-Sekutowicz. Mieszkanka Białołęki i jednocześnie warszawska radna skierowała w tej sprawie interpelację do prezydenta stolicy:

- Prosimy o sprawdzenie możliwości włączenia się władz miasta w opiniowanie przedstawionych wariantów przeprowadzenia inwestycji, zgłaszania uwag i egzekwowanie ich uwzględnienia.

Jak dodaje radna, można wydłużyć okres trwania konsultacji czy zorganizować spotkania terenowe. Wybór jednego z trzech wariantów inwestycji jest konieczny, ale musi być przemyślany.

Konsultacje społeczne przez internet to efekt pandemii - odpowiada Karol Jakubowski z PKP PLK i podkreśla: wszystkie uwagi będą uwzględnione.

- Informacje zostaną ujęte w raporcie, te zostaną przedstawione do kolejnych analiz. A w ramach kolejnych etapów planowane są kolejne konsultacje - przekonuje Karol Jakubowski.

Budowa ma się rozpocząć dopiero w 2027 roku. Dzięki rozbudowie trasy do Nasielska skróci się czas przejazdu pociągów do Warszawy z Gdańska czy Olsztyna.

Nasi Partnerzy polecają