Być czujnym i wstawać o świcie... sposoby bielańskich kierowców na zarejestrowanie auta

2021-01-20 17:38 L.R
Być czujnym i wstawać o świcie... sposoby bielańskich kierowców na zarejestrowanie auta
Autor: Pixabay

Nie jesteśmy w stanie dotrzymać terminu na zarejestrowanie auta - skarżą się mieszkańcy warszawskich Bielan. Chodzi o internetowy system rezerwacji, w którym nie sposób znaleźć wolnego miejsca na miesiąc w przód. Sposobów na znalezienie wyjścia z sytuacji szukają mieszkańcy, podpowiada też warszawski ratusz.

ESKA XD #014

Kierowcy na Bielanach, nie są w stanie zarezerwować wizyty w wydziale komunikacji w urzędzie

Najlepiej "być czujnym i wstawać rano", bo w czasie epidemii na każdą wizytę trzeba się umówić. Miejsca do wydziału komunikacji rozchodzą się jak świeże bułeczki.

- Najbliższe wolne miejsca można znaleźć później niż przewidziane w przepisach 30 dni - mówi pan Dawid, mieszkaniec dzielnicy.

Czytaj także: Powstaje punkt szczepień w szpitalu Południowym! Pacjentów przyjmie w połowie lutego

O komentarz poprosiliśmy rzecznik warszawskiego ratusza. Karolina Gałecka podpowiada, że szybszy termin można uzyskać... przez telefon. Kierowcy mają też inne formy złożenia dokumentów.

 - Zgłoszenie można przesłać przez ePUAP, albo złożyć w kancelarii urzędu za potwierdzeniem. Można też wrzucić do skrzynki, która stoi w holu urzędu, przy ochronie - mówi.

O możliwość ponownego wydłużenia terminów pytaliśmy w Ministerstwie Infrastruktury, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!