Otwarcie tunelu POW 20.12.2021. Premier Morawiecki przetnie wstęgę [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Krzysztof Nalewajko / GDDKiA Otwarcie tunelu POW 20.12.2021. Premier Morawiecki przetnie wstęgę [RELACJA NA ŻYWO]

Kierowco, noga z gazu! Jest odcinkowy pomiar prędkości w tunelu POW

2021-12-17 19:44

Kierowcy będą musieli zwolnić w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Drogowcy zamontowali tam odcinkowy pomiar prędkości. Dozwolona szybkość w tunelu będzie wynosiła 80 km/h. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Kierowcy muszą zwolnić

Kamery do odcinkowego pomiaru prędkości zostały już zamontowane w tunelu. Jest ich dwanaście i zostały przeniesione z autostrady A1, gdzie służyły tymczasowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu drogowcy zaoszczędzili część funduszy. Teraz oczekują na decyzję wojewody mazowieckiego, który odpowiada za pozwolenie na użytkowanie tunelu. Odcinkowy pomiar prędkości będzie jeszcze musiał przejść testy, do których niezbędny jest jednak ruch samochodów.

- Testy te zgodnie z przyjętymi standardami powinny odbywać się pod ruchem, a więc już po oddaniu tunelu do użytku - mówi Monika Niżniak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Otwarcie tunelu POW już w najbliższych dniach. Według informacji udzielonych wcześniej przez Burmistrza Wilanowa, może to nastąpić 20 grudnia. Ursynowski tunel jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy. Od roku kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek tej trasy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z mostem na Wiśle

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Lotnisko Chopina - w tłumie i ścisku czekali na test

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?
Źródło: Kierowco, noga z gazu! Jest odcinkowy pomiar prędkości w tunelu POW