wydarzenia

Aktywistki grupy "Ostatnie Pokolenie" weszły na scenę podczas koncertu w Filharmonii Narodowej. Orkiestra nie przestała grać [ZDJĘCIA i WIDEO]

2024-03-04 7:32

Dwie aktywistki grupy "Ostatnie Pokolenie" wtargnęły w niedzielę na scenę podczas koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie, wykrzykując: "To jest alarm. Nasz świat płonie. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może powstrzymać katastrofę klimatyczną". Orkiestra nie przestała grać, mimo że dyrygent próbował wyrwać kobietom baner. Aktywistkami zajęła się ochrona.

Aktywistki przerwały koncert w Filharmonii Narodowej. Wideo trafiło do sieci

Dwie aktywistki grupy "Ostatnie Pokolenie" zakłóciły koncert w Filharmonii Narodowej, odbywający się z okazji jubileuszu 80. urodzin i 60-lecia pracy artystycznej Antoniego Wita. Kobiety wtargnęły na scenę wykrzykując: "To jest alarm. Nasz świat płonie. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może powstrzymać katastrofę klimatyczną. Żądamy radykalnych inwestycji w transport publiczny".

Po niecałej minucie obie aktywistki zostały zdjęte ze sceny przez ochronę filharmonii. W czasie trwającego 50 sekund zdarzenia orkiestra nie przestała grać.

"Ostatnie Pokolenie to kampania obywatelska, której członkowie chcą zmusić rząd, żeby zaczął poważnie traktować zdrowie i bezpieczeństwo obywateli w czasach zagrożonych zapaścią klimatyczną" – napisali po zdarzeniu, w informacji prasowej, członkowie grupy. "Dziś zrzesza ona blisko sto osób" – dodali.

Źródło: Aktywistki grupy "Ostatnie Pokolenie" weszły na scenę podczas koncertu w Filharmonii Narodowej. Orkiestra nie przestała grać [ZDJĘCIA i WIDEO]