839 zakażonych nauczycieli w Warszawie! Edukacja zdalna zagrożona?

2020-11-05 9:45 a.d.
839 zakażonych nauczycieli w Warszawie! Edukacja zdalna zagrożona?
Autor: Canva.com 839 zakażonych nauczycieli w Warszawie! Edukacja zdalna zagrożona?

839 zakażonych nauczycieli w Warszawie! Edukacja zdalna zagrożona? Pomimo zastosowanych środków bezpieczeństwa od 1 września mamy już 839 zakażonych nauczycieli - informuje urząd miasta. 1240 przebywa aktualnie na kwarantannie, z czego 320 świadczy pracę zdalną. Na zwolnieniach lekarskich jest w tej chwili ponad 2,2 tys. pedagogów. Koronawirus nie omija też pracowników administracji i obsługi. Zakażenia odnotowano u 263 osób. 413 przebywa na kwarantannie, a ponad tysiąc osób jest na L-4.

839 zakażonych nauczycieli w Warszawie! Edukacja zdalna zagrożona? W stolicy całkowicie zawieszono zajęcia w 22 placówkach (m.in. w ośmiu przedszkolach, trzech poradniach psychologiczno-pedagogicznych, dwóch szkołach podstawowych, internacie i trzech szkołach podstawowych specjalnych), a w kolejnych 60 - częściowo ( w tym 20 przedszkolach, 25 szkołach podstawowych i 8 szkołach podstawowych specjalnych).

839 zakażonych nauczycieli w Warszawie! Edukacja zdalna zagrożona?

Zdrowi nauczyciele będą prowadzić zajęcia zdalne. Nauka zdalna pozwala również tym, którzy znaleźli by się w kwarantannie, ciągle mieć kontakt z uczniami. Póki co uczniowie nie mają się więc czego obawiać.

Premier ogłosił nowe obostrzenia