Czy pamiętasz serial Zmiennicy? Quiz

i

Autor: Materiały TVP Quiz o serialu "Zmiennicy"

quizy

"Zmiennicy" - co pamiętasz z tego serialu? Rozwiąż quiz

2024-07-02 12:46

Stanisław Bareja nie bez powodu nazywany jest "królem polskiej komedii czasów PRL-u". To właśnie spod ręki reżysera i scenarzysty wyszły jedne z najbardziej kultowych produkcji tego typu w tym okresie czasu z "Misiem", "Poszukiwanym, poszukiwaną", "Rozmowami kontrolowanymi" czy serialem "Alternatywy 4" na czele. To także Bareja stoi za nie mniej słynną produkcją "Zmiennicy" - jak dobrze pamiętasz ten serial? Sprawdź się!

Pod koniec lat 80. Stanisław Bareja cieszył się już statusem jednego z najsłynniejszych polskich reżyserów, potrafiących tak dokładnie i za pomocą absurdalnego wręcz humoru oddać realia czasów PRL-u. To właśnie on napisał i stanął za kamerą tak kultowych już obecnie produkcji, jak Przygoda z piosenką, Poszukiwany, poszukiwana, Nie ma róży bez ognia, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, Miś oraz seriali: Alternatywy 4 i Zmiennicy.

Ostatni z wymienionych tytułów to jeden z ostatnich projektów filmowca, zrealizowany za jego życia. Pierwszy odcinek serialu Zmiennicy (którego roboczy tytuł brzmiał Zawód taksówkarz), wyemitowany został na antenie TVP1 18 października 1987 roku, a więc cztery miesiące po nagłej śmierci reżysera. 11 czerwca 1987 roku podczas pobytu w Essen, Bareja doznał udaru mózgu - słynny filmowiec zmarł trzy dni później w tamtejszym szpitalu.

Groby aktorów seriali Dom, Alternatywy 4 i Zmiennicy. Niezapomniani

Quiz z serialu "Zmiennicy"

Dziś serial ten uchodzi za jeden z najważniejszych i najbardziej znanych dla polskiej telewizji drugiej połowy lat 80. Czy dobrze znasz losy bohaterów Zmienników, środowiska warszawskich taksówkarzy?

Sprawdź się w naszym quizie:

Czy pamiętasz serial "Zmiennicy"? Quiz

Pytanie 1 z 10
Jaki kolor miało auto, którym początkowo jeździł Jacek Żytkiewicz?
Listen on Spreaker.