Julian Świeżewski

i

Autor: Artur Zawadzki/REPORTER

CIEKAWOSTKI

Zagrał w serialu "Krucjata", a teraz podbije świat? Polak z rolą w brytyjskiej produkcji!

2024-05-17 19:29

Julian Świeżewski ostatnio jest na ustach wszystkich. Serial "Krucjata", w którym zagrał, dostał ostatnio drugie życie i jest hitem na Netfliksie, a o jego występie w "Białej odwadze" również było bardzo głośno. Teraz aktora zobaczymy w kolejnej kreacji. Co ciekawe, nie będzie to produkcja z naszego polskiego podwórka.

Julian Świeżewski od lat grywa w polskich filmach i serialach, ale można odnieść wrażenie, że jego kariera dopiero teraz nabiera rozpędu. Przypomnijmy, że pojawił się nie tylko w "Białej odwadze", ale zagrał także w takim "Filipie", netfliksowej "Infamii" i "Absolutnych debiutantach", a nawet w "Rojście". Znaczącą rolę odegrał również w serialu "Krucjata". Pierwsza emisja serii miała miejsce w TVP, a dopiero w późniejszym czasie wykupił ją Netflix. Produkcja zyskała drugie życie po trafieniu do biblioteki streamingowego giganta, a zainteresowanie aktorem zdecydowanie wzrosło. Co dalej? Jakie plany ma aktor i gdzie zobaczymy go w najbliższej przyszłości? Okazuje się, że pokaże się nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #28

Julian Świeżewski zagrał w brytyjskim serialu

Jeszcze w tym roku Julian Świeżewski pojawi się w serialu BBC. Nadchodząca produkcja "Kidnapped" została oparta na prawdziwych wydarzeniach i opowiada o porwanej modelce. Co ciekawe, modelka została porwana i przetrzymywana przez... Polaka. To właśnie w tej roli zobaczymy Juliana Świeżewskiego, a wspomnianą kobietę zagra gwiazda "Bękarta z piekła rodem" i "Hiszpańskiej księżniczki" Nadia Parkes.

Zrobiłem serial dla BBC zatytułowany "Kidnapped". Niezła historia, o której w Polsce nie było głośno. W 2017 roku jedna z brytyjskich modelek została uprowadzona przez Polaka w Turynie i przetrzymywana przez sześć dni. Po czym porywacz stwierdził, że jednak ją odprowadzi do konsulatu brytyjskiego i tam został złapany. Oczywiście gram tego porywacza" - powiedział Świeżewski dla PAP Life

Listen on Spreaker. Źródło: Zagrał w serialu "Krucjata", a teraz podbije świat? Polak z rolą w brytyjskiej produkcji!