Z ARCHIWUM R: Koncertowe skandale największych gwiazd. Od obnażania do zamieszek ulicznych

2016-01-20 18:35
Z ARCHIWUM R: Koncertowe skandale największych gwiazd
Autor: zdj. YouTube/ kadr z filmu Z ARCHIWUM R: Największe skandale na rockowych koncertach

W dzisiejszym Z Archiwum R coś o skandalistach, których wśród gwiazd rocka nie brakuje. Najbardziej bulwersujące i szokujące koncertowe skandale przed Wami. Wiedzieliście o tym wcześniej?

Rockowych skandalistów nigdy nie brakowało. Niektórzy z nich dzięki nim mocno zyskiwali na popularności. Sprawdźcie listę kilku najbardziej wiekopomnych koncertowych wydarzeń z Polski i zagranicy, które na stałe przeszły do historii rocka. Od obnażania na scenie po powodowanie zamieszek ulicznych. Tak, rock miewał taką siłę oddziaływania.

Guns N' Roses

Kiedy Axl Rose w trakcie koncertu w St. Louis zauważył wśród publiczności fotografa, który wykonywał swoją pracę mimo zakazu (zespół miał swojego fotografa, który miał wyłączność) lider poprosił ochronę o interwencje. Nie udała się, więc sam ruszył w tłum. Po kilku minutach stwierdził, że to nie koniec koncertu, a wtórował mu Slash. Przerwanie koncertu spowodowało zamieszki wokół obiektu, a Axl Rose został skazany za ich wywołanie i musiał przez rok (dopóki zostały one cofnięte) mieszkać poza USA.

Jim Morrison/ The Doors

W grudniu 1967 roku Jim Morrison w wyniku wcześniejszej interwencji policjanta, postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami z uczestnikami koncertu. W trakcie opowiadania postanowił pokazać... wszystko co miał do pokazania. W ten sposób został pierwszy artystą w historii aresztowanym w trakcie własnego koncertu. Zarzuty obnażania w miejscach publicznych odrzucono ze względu na brak dowodów.

Jan Borysewicz

Znakomity muzyk Lady Pank w 1986 roku występował wraz z zespołem we Wrocławiu na Świętach Młodości kierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Kompletnie pijany Borysewicz podobnie jak Morrisson postanowił obnażyć się na scenie. Koncert został przerwany, Borysewicz został skazany na 3 miesiące aresztu, a Lady Pank dostali zakaz koncertowania na taki sam okres.

Jim Morrison raz jeszcze

W trakcie występu The Doors w Ed Sullivan Show, najchętniej oglądanego wówczas talk-show w amerykańskiej telewizji doszło do dużego skandalu. Zespół poproszono o to, żeby zmienił tekst utworu Light My Fire tak by usunąć z nich odniesienia do narkotyków. Zespół zgodził się na takie rozwiązanie, ale Jim Morrison, mimo to zaśpiewał oryginalną wersję utworu.Ozzy Osbourne/ Black Sabbath

W 1982 roku w trakcie koncertu Black Sabbath, Ozzy Osbourne odgryzł głowę nietoperza. Wersje na temat tego zdarzenia są sprzeczne. Wiadomo, że zespół używał wówczas atrap zwierząt, które były częścią choreografii, jednak któryś z fanów wrzucił na scenę prawdziwego nietoperza. Ozzy w swojej autobiografii przyznał, że niewiele pamięta z tego zdarzenia.


Nergal / Behemoth

W 2007 roku wokalista grupy Behemoth - Nergal czyli Adam Darski, w trakcie koncertu na oczach tłumu podarł Biblię. W efekcie przez wiele, wiele lat ciągnęły się za nim sprawy sądowe w związku z obrazą uczuć religijnych. Ostatecznie lider Behemotha został uniewinniony.

Mick Jagger & Tina Turner

W 1985 roku w trakcie koncertu Live AID Mick Jagger z Rolling Stones, występował wspólnie z Tiną Turner. W trakcie ich występu Mick schwycił guzik spódnicy Tiny Turner, a następnie go rozpiął zostawiając wokalistkę w samych majtkach i rajstopach. Tina nie przejęła się tym faktem zbyt mocno, wybuchnęła śmiechem i dokończyła występ w dokładnie takiej konfiguracji stroju.Mistrzostwa Europy 2016 - gdzie oglądać piłkę ręczną w TV. Terminarz Polaków
Życzenia na Dzień Babci - gotowe wierszyki, animacje, obrazki i e-kartki