Wednesday

i

Autor: Materiały prasowe

"Wednesday" bez Jenny Ortegi? Tę rolę mógł zagrać ktoś inny!

2023-05-31 15:22

Wednesday rozbił bank i stał się międzynarodowym hitem Netfliksa. Tytuł z Jenną Ortegą w roli głównej zgromadził miliony widzów przed ekranami, a sama aktorka zyskała jeszcze większą popularność. I chociaż trudno w to uwierzyć, to nie była pierwszym wyborem producentów!

Obsada Wednesday to mocny punkt serialu, który w znacznym stopniu wpłynął na popularność tej produkcji. Twórcy z ekipą castingową nie mieli łatwego zadania, ale patrząc na odbiór serialu przez widzów, to można śmiało powiedzieć, że wykonali kawał dobrej roboty. Najtrudniejszym wyborem był oczywiście odpowiedni dobór aktorów, którzy zagrają pierwsze skrzypce na ekranie. Ostatecznie udało się znaleźć idealną Wednesday, chociaż lista nazwisk była długa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polski akcent w serialu Wednesday! Tylko nieliczni zauważyli ten moment

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Wednesday Addams mógł zagrać ktoś inny!

Przypomnijmy, że w rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Jenna Ortega, która powróci również w tej kreacji w drugim sezonie. Producenci serialu wspomnieli w jednej z rozmów, że aktorka nie była wcale tak oczywistym wyborem i długo zastanawiali się, czy faktycznie spełni ich oczekiwania. Netflix osobiście przekazał im pokaźną listę nazwisk, które mogłyby się sprawdzić jako Wednesday. Ortega oczywiście się na niej znajdowała, ale konkurencja była spora. I chociaż twórcy nie podzielili się informacją, kto jeszcze znajdował się na wspomnianej liście, to zauważyli "to coś" w aktorce i zaproponowali angaż. Ta się jednak nie zgodziła, więc zaczęli ponowny casting. Wielokrotnie jednak wracali do Ortegi i wygląda na to, że musiała bardzo wpaść w oko showrunnerom, bo poruszyli niebo i ziemię, by dołączyła do projektu. Ba! Właściwie namówił ją sam Tim Burton.

Netflix dał nam listę aktorek, które im się podobały, i Jenna na niej była. [...] Główna postać w każdym serialu staje się twoim współpracownikiem, tak po prostu jest. To jest nieuniknione. A w tej postaci jest precyzja. Jest precyzja w występie Jenny, jest precyzja w tym, jak ta postać została napisana, jest precyzja w tym, co robi Tim. Wszyscy odbyliśmy na ten temat wiele rozmów, ponieważ chcesz mieć pewność, że wylądujesz samolotem na bardzo małym lotniskowcu na bardzo dużym oceanie." - skomentował producent, Al Gough

Kiedy drugi sezon "Wednesday"?

Reżyserka castingowa serialu "Wednesday" zdradziła, że ekipa ma pojawić się na planie pod koniec 2023 roku. Wszystko jeszcze zależy od strajku scenarzystów, który ma miejsce w Stanach Zjednoczonych i wstrzymał prace nad wieloma tytułami. Patrząc na to, że zdjęcia jeszcze nie wystartowały, to data premiery ciągle stoi pod znakiem zapytania. Przy najbardziej optymistycznych założeniach, produkcja pojawi się na Netfliksie w drugiej połowie 2024 roku. Twórcy zdradzili, że w kontynuacji nie zabraknie nowych twarzy - w tym kilka ekscytujących i zwariowanych bohaterów. Plotkuje się o tym, że Michael Keaton, a nawet sama Lady Gaga dołączą do obsady! Na oficjalnie informacje trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać.

Źródło: "Wednesday" bez Jenny Ortegi? Tę rolę mógł zagrać ktoś inny!