“The Exorcist: Believer” na pierwszej fotce, czyli słynny “Ezgorcysta” powraca. Kiedy premiera?

i

Autor: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News “The Exorcist: Believer” na pierwszej fotce, czyli słynny “Ezgorcysta” powraca. Kiedy premiera?

Kultowe horrory

“Egzorcysta” powraca! Jest pierwsza fotka z serialowej kontynuacji kultowego horroru

2023-06-05 16:25

“Egzorcysta” to film grozy, który złotymi zgłoskami zapisał się w dziejach kinematografii. Dzieło Williama Friedkina z 1973 roku wstrząsnęło widzami i doczekało się licznych nagród, a nawet kilku nominacji do Oscara (w tym za najlepszy film, co jest nie lada wyczynem w tym gatunku). Teraz zaś doczeka się kolejnej kontynuacji, która – w założeniu – ma oddać klasykowi należny mu hołd.

Za powstanie nowego “Egzorcysty”, a konkretniej całej trylogii, odpowiada David Gordon Green, który w ostatnich latach powołał do życia trzy filmy z uniwersum “Halloween”. W odświeżaniu kultowych horrorów ma już zatem doświadczenie.

Wiedziałem, że David jest właściwą osobą, która uhonoruje oryginalny materiał i wprowadzi go do naszych czasów w sposób, który zarówno go rozszerzy, jak i zaktualizuje – przyznał Jason Blum, szef studia Blumhouse, odpowiedzialnego za powstanie filmów.

“The Exorcist: Believer” na pierwszej fotce, czyli nadchodzi kolejny rozdział legendarnej opowieści grozy

“The Exorcist: Believer” ma kontynuować niektóre wątki z oryginału, ignorując przy tym jego średnio udane sequele. W roli głównej wystąpi Leslie Odom Jr., który zagra zdesperowanego ojca dwóch opętanych córek. Szukając pomocy, mężczyzna zgłosi się do Chris MacNeil, matki Regan (w tej roli ponowie Ellen Burstyn).

“The Exorcist: Believer” – premiera horroru jeszcze w tym roku

W obsadzie znaleźli się również Jennifer Nettles, Lidya Jewett, Raphael Sbarge, Jennifer Nettles, Olivia Marcum oraz znana z “Hereditary” Ariego Astera, Ann Dowd. “The Exorcist: Believer” trafi do kin już 13 października 2023 roku.

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: “Egzorcysta” powraca! Jest pierwsza fotka z serialowej kontynuacji kultowego horroru