Sean Penn kręci film dokumentalny o wojnie w Ukrainie

i

Autor: Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Associated Press/

Sean Penn kręci dokument o wojnie w Ukrainie. Jest w Kijowie i spotkał się z prezydentem

2022-02-25 19:48

Atak Rosji na Ukrainę wstrząsnął całym światem. W samym sercu wydarzeń znajduje się obecnie hollywoodzki aktor Sean Penn, który od dawna kręci film dokumentalny poświęcony kryzysowi rosyjsko-ukraińskiemu. Teraz produkcja stała się niestety filmem o wojnie.

Sean Penn to znany hollywoodzki aktor i dwukrotny laureat Oscara, który od listopada 2021 roku zajmuje się pracą nad filmem dokumentalnym o kryzysie rosyjsko-ukraińskim. Obecnie gwiazdor przebywa w Kijowie, gdzie kręci materiał o działaniach wojennych. Spotkał się między innymi z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim.

Zobacz także: Prezydent Ukrainy - Jesteśmy w Kijowie i tak będzie dalej! [WIDEO]

Sean Penn jest w Ukrainie: kręci dokument o rosyjskim ataku

W ubiegłym roku świat obiegła wiadomość, że Sean Penn nagrywa film dokumentalny o konflikcie rosyjsko-ukraińskim. Aktor spotkał się między innymi z ludźmi, którzy brali udział w wydarzeniach na Majdanie, a także z tymi walczącymi w Donbasie.

Gdy w nocy z 23 na 24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę, gwiazdor "Rzeki tajemnic" przebywał w Kijowie, w którym - zgodnie z doniesieniami - wciąż pozostaje. 

Zobacz także: Eurowizja 2022 bez udziału Rosji! Jest oficjalne stanowisko w tej sprawie

Zagraniczne media donoszą, że Sean Penn brał udział między innymi w konferencji prasowej, podczas której urzędnicy państwowi komentowali aktualną sytuację. Gwiazdor rozmawiał z ukraińskimi dziennikarzami i przedstawicielami wojskowymi oraz odwiedził Kancelarię Prezydenta.

[Sean Penn - przyp. red.] wykazał się odwagą, której brakuje wielu innym - przekazała Kancelaria prezydenta Ukrainy. 

Sean Penn spotkał się z prezydentem Ukrainy

Jak przekazał serwis Sky News, Sean Penn spotkał się także z prezydentem Ukrainy - Wołodymyrem Zełenskim. Polityk miał skomentować pracę dokumentalną aktora słowami Im więcej ludzi wie o wojnie w Ukrainie, tym większe prawdopodobieństwo powstrzymania Rosji.

Zobacz także: Doda ostro krytykuje internetowe wsparcie dla Ukrainy. "Wszyscy dowiedzieli się, jak wygląda ukraińska flaga"

Jarosława Kulykowska, Ukrainka zdaje relację z serca działań wojennych