“Ród smoka” sezon 2 – Tom Taylor jako Cregan Stark. Co wiemy o jego postaci?

i

Autor: HBO (kadr z serialu “Gra o tron”); screenshot Instagram/ tomtaylor1607 “Ród smoka” sezon 2 – Tom Taylor jako Cregan Stark. Co wiemy o jego postaci?

Pogłoski ze świata Westeros

“Ród smoka” – Cregan Stark obsadzony? Fani są zachwyceni

2023-09-25 16:55

Nadchodzi zima – w drugim sezonie „Rodu smoka” zawitamy w Winterfell i na Murze, gdzie przyjdzie nam spotkać lorda Cregana Starka, którego rola – zgodnie z najnowszymi przeciekami – miała już zostać obsadzona. Kto wcieli się w Namiestnika Północy?

Zdjęcia do drugiej odsłony “Rodu smoka”, a.k.a pierwszego spin-offa “Gry o tron”, dobiegają końca (ekipie został jeszcze zaledwie tydzień zdjęć), a z Westeros docierają kolejne wieści. Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy was, że spece od castingów, rzekomo, znaleźli już swojego Daerona Targaryena. Teraz zaś nadszedł czas na głównego przedstawiciela rodu Starków. Zagraniczne portale, koncentrujące się na tematyce uniwersum wykreowanego przez George’a R. R. Martina i pilnie śledzące postęp prac, donoszą, że w lorda Cregana Starka ma wcielić się Tom Taylor – 22-letni brytyjski aktor, znany z takich produkcji jak “Doktor Foster”, “Mroczna wieża” czy “Upadek królestwa”, gdzie wcielił się w młodego Uhtreda.  

CZYTAJ TAKŻE: Niepokojące doniesienia z planu “Rodu smoka”. Fani grzmią

“Ród smoka” – Tom Taylor jako Cregan Stark. Co wiemy o jego postaci?

W tym miejscu zaznaczamy jasno i wyraźnie – są to jedynie pogłoski, nie oficjalna informacja. Włodarze HBO, ani sam aktor, nie odnieśli się do tych rewelacji, zatem wciąż nie mamy pewności, że są prawdziwe. Należy jednak przyznać, że Tom Taylor pasuje do roli Starka przynajmniej wiekowo – książkowy Namiestnik Północy liczył sobie 21 wiosen. Kwestia aparycji jest już dyskusyjna, ale pamiętajmy, że charakteryzacja i odpowiednia gra aktorska mają tu niebagatelne znaczenie. Zresztą odzew środowiska fanowskiego jest nadzwyczaj entuzjastyczny.

Co zaś wiemy o samym Starku? Cregan, zwany Wilkiem Północy, był głową swego rodu i lordem Winterfell. Podczas Tańca Smoków zmuszony był opowiedzieć się po jednej ze stron – w finale pierwszego sezonu “Rodu smoka” widzimy jak najstarszy syn królowej Rhaenyry, Jacaerys, wyrusza doń z poselstwem, chcąc przekonać go, by walczył za stronnictwo Czarnych. Według relacji arcymaestera Gyldayna, który łaskaw był spisać dla nas dzieje dynastii Targaryenów w książce pt. “Ogień i krew”, Cregan Stark był człowiekiem surowym i budzącym grozę, acz sprawiedliwym i – jak na Starka przystało – nadzwyczaj honorowym i zasadniczym.

Namiestnik Północy odegrał w Tańcu Smoków znaczącą, lecz niewielką rolę. Z uwagi jednak na fakt, iż jego ród cieszy się wśród widzów szczególnymi względami, śmiało możemy przypuszczać, że jego udział w serialu zostanie odpowiednio zwiększony.

“Ród smoka” – sezon 2 zadebiutuje w 2024 roku?

Przewidywana data debiutu drugiego sezonu “Rodu smoka” nie jest obecnie znana. Spekuluje się jednak, przede wszystkim na podstawie przebiegu prac nad poprzednikiem, że nowe odcinki ujrzymy w okolicach przyszłych wakacji. Wspomniany powyżej fakt o zbliżającym się finiszu zdjęć zdaje się to potwierdzać, ale jak wiemy – w świecie filmu wydarzyć się może wiele rzeczy.

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)
Źródło: “Ród smoka” – Cregan Stark obsadzony? Fani są zachwyceni