Czy dobrze pamiętasz cytaty z filmu Dzień Świra? Rozwiąż quiz!

i

Autor: AKPA Czy znasz cytaty z "Dnia Świra"? Quiz

quizy

Quiz z filmu "Dzień Świra" - pamiętasz te kultowe teksty?

2024-07-16 15:04

"Dzień Świra" to film, który w naszym kraju cieszy się już statusem kultowego. Produkcja, która w 2002 roku skończyła dwadzieścia lat, do dziś jest chętnie wspominana, a sceny - a także, a może przede wszystkim - dialogi z niej weszły już do codziennej mowy potocznej. Czy znasz te najsłynniejsze cytaty z "Dnia Świra"? Rozwiąż quiz!

W 1984 roku swoją premierę miał film Dom wariatów, w którym po raz pierwszy w produkcjach Marka Koterskiego pojawiła się postać Adasia Miauczyńskiego. Choć bohater ten przewijał się także w kolejnych projektach filmowca i wcielali się w niego różni aktorzy, to dopiero film z 2002 roku na dobre wprowadził Adasia do polskiej popkultury. Dokładnie 7 czerwca 2002 roku na ekrany rodzimych kin trafił film, zatytułowany Dzień świra z Markiem Kondratem w roli głównej. Pierwowzorem dla tej produkcji stała się sztuka sceniczna, którą Koterski z dużym sukcesem zaadoptował na wielkie ekrany. Dzień świra został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, a ze szczególnym uznaniem spotkał się sposób zbudowania i napisania postaci głównego bohatera, czyli właśnie Adasia Miauczyńskiego, rolę którego Kondrat powtórzył cztery lata później w filmie Wszyscy jesteśmy Chrystusami.

Tak zmienił się Marek Kondrat. Nie uwierzysz jak teraz wygląda!

Quiz z cytatów z "Dnia Świra"

Film ten jest już nieodłączną częścią polskiej popkultury, a cytaty i powiedzonka, które w nim padają weszły już do mowy codziennej. Jak dobrze znasz słynne wypowiedzi bohaterów Dnia świra?

Rozwiąż quiz:

Czy dobrze pamiętasz cytaty z filmu "Dzień Świra"? Rozwiąż quiz!

Pytanie 1 z 10
Kto to powiedział? "Ale ja właściwie nie mam czasu ani miejsca na kobietę życia w moim życiu. Marzę o niej ale… nie mam miejsca ani czasu."