Horrory

Czas powrócić na “Smętarz dla zwierzaków”. Prequel będzie choć odrobnię lepszy niż oryginał?

2023-10-02 9:02

Kultowa książka Stephena Kinga wraca na ekran, tym razem skupiając się na przeszłych wydarzeniach. “Pet Sematary: Bloodlines” to prequel “Smętarza dla zwierzaków” z 2019 roku, w którym poznamy młodzieńcze “przygody” Jude’a Crandalla. No i tym razem zamiast nieumarłego kota, będzie pieseł. I wygląda naprawdę ślicznie.

“Smętarz dla zwierzaków” to naprawdę dobra książka, która dotąd nie miała szczęścia do ekranizacji. Zarówno wersja z lat 80., jak i ta z 2019 roku okazały się przestrzałami i tylko niektóre elementy (jak cudowny Church) w jakikolwiek sposób “dowoziły”. Czy “Pet Sematary: Bloodlines” przerwę tę złą passę? Zwiastun wygląda obiecująco.

CZYTAJ TAKŻE: “Gęsia skórka” powraca! Kultowy serial grozy doczeka się nowej wersji – jest data premiery!

“Pet Sematary: Bloodlines” – nadchodzi preguel “Smętarza dla zwierzaków”. O czym opowie film?

Akcja rozgrywać się będzie na wiele lat przed wydarzeniami z oryginału. Twórcy oparli się (zobaczymy na ile wiernie) na jednym z rozdziałów książki, w którym to staruszek Jude opowiada głównemu bohaterowi o swojej historii związanej ze Smętarzem – jako młody dzieciak pochował tam swojego psa, który oczywiście wrócił, ale… nie do końca jako on.  Prawdziwy problem zaczął się jednak w chwili, gdy jeden z mieszkańców miasteczka zakopał tam swojego poległego na wojnie syna…

“Pet Sematary: Bloodlines” – kiedy premiera?

Za reżyserię odpowiada debiutująca Lindsey Beer, a w obsadzie znaleźli się m.in. Jackson White jako Jude, oraz Jack Mulhern, Samantha Mathis, David Duchovny (“Californication”) i gwiazdor fenomenalnego “Nawiedzonego domu na wzgórzu” Henry Thomas. Na “Smętarz dla zwierzaków” powrócumy już tej jesieni, a dokładniej 6 października.

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: Czas powrócić na “Smętarz dla zwierzaków”. Prequel będzie choć odrobnię lepszy niż oryginał?