Oberschlesien się rozpada! Co dalej z zespołem?

2017-02-21 11:57
Oberschlesien się rozpada! Co dalej z zespołem?
Autor: Screen z filmu/ fot. https://www.youtube.com/user/Owsiaknet

Oberschlesien - zespół, który zdążył porządnie namieszać na scenie w Polsce rozpada się! Co dalej z kapelą? Jakie plany mają muzycy Oberschlesien?

Zespół Oberschlesien się rozpada! Grupa nazywana Rammsteinem ze Śląska ogłosiła, że z powodów wewnętrznych problemów kończy działalność i zawiązuje nowy zespół pod nazwą NeuOberschlesien.


Kora Jackowska w nowym teledysku Organka! Zobaczcie 'Czarną Madonnę' [VIDEO]

Wiadomość absolutnie zaskoczyła fanów zespołu i wywołała falę komentarzy pod postem. Co ciekawe, fanpage Oberschlesien zmienił również nazwę na NeuOberschlesien. Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia grupy:

W dniu 8 lutego 2017 roku muzycy: Wojtek Jasielski, Łukasz Sztaba, Tomek Andrzejewski, Adam Jurczyński oraz ekipa techniczna w składzie: Darek Kampa – realizator dźwięku i pirotechnik, Wiktor Saternus – technik sceny, Bartek Borcz – realizator oświetlenia, manager Dorota Walencka podjęli decyzję o rezygnacji z dalszej muzycznej i koncertowej współpracy z Marcelem Różanką i Oberschlesien Sp. z o.o. Uzasadnienie tej decyzji ma głębokie podstawy i chcielibyśmy, aby pozostało naszą wewnętrzną sprawą.

Tak, jak pisaliśmy wcześniej, na podstawie ustaleń poczynionych przez Michała i Marcela, koncerty podpisane przez Oberschlesien Sp. z o.o. zostały odwołane.

Jednocześnie informujemy, że zaczynamy nowy rozdział w naszej twórczości i rezultaty naszej pracy zobaczycie i usłyszycie już niebawem.

Dalsze informacje już wkrótce!Nie wiadomo co w całej sytuacji ma do powiedzenia wokalista grupy, Michał Stawiński oraz perkusista Marcel Różanka? Z pewnością więcej szczegółów poznamy wkrótce. Grupa Oberschlesien przedostała się do masowej świadomości słuchaczy za sprawą coveru utworu 'Ich Will' zespołu Rammstein. Interpretacja pod nazwą 'Jo chca' stała się absolutnym hitem i podbiła serca słuchaczy.