Nie żyje Benji Gregory. Aktor, znany z serialu Alf miał 46 lat

i

Autor: AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News Nie żyje aktor, znany z gry w serialu "Alf"

żegnamy

Nie żyje Benji Gregory. Aktor, znany z serialu "Alf" miał 46 lat

2024-07-11 10:52

Lipiec naprawdę nas nie oszczędza, jeśli chodzi o liczbę przykrych do przekazywania wieści. Tym razem informujemy o śmierci aktora, bardzo dobrze znanego polskim widzom z kultowego serialu "Alf". Benji Gregory zmarł w wieku 46 lat, a okoliczności jego zgonu są zastanawiające - trwa ustalanie przyczyny śmierci mężczyzny.

Benji Gregory zyskał największą rozpoznawalność na świecie za sprawą swojej roli w serialu Alf, w którym wcielał się w postać Briana Tannera, najmłodszego dziecka w rodzinie. Bliscy Gregory'ego przekazali w środę 10 lipca za pośrednictwem portalu Facebook informację o śmierci mężczyzny. Do zdarzenia doszło prawie miesiąc temu, 13 czerwca, jego okoliczności są jednak wciąż dość niejasne.

Ciało 46-latka, wraz z truchłem jego psa, odnalezione zostały w aucie, zaparkowanym pod jednym z banków, do którego udał się Gregory. Rodzina zmarłego przypuszcza, że ten nigdy do placówki nie dotarł, a w wyniku ogromnego upału przysnął w samochodzie, który nagrzał się na tyle, że doprowadził do śmierci mężczyzny i jego psa z powodu udaru cieplnego. Dokładna przyczyna zgonu wciąż jest jednak ustalana przez służby.

Maciej Stuhr pożegnał ojca jednym słowem. Opublikował chwytającą za serce, rodzinną fotografię

Kim był Benji Gregory?

Benji Gregory był dziecięcym aktorem, który zaczął pojawiać się na ekranie już pod koniec lat 70. Największą rozpoznawalność przyniósł mu udział w serialu Alf, w którym wcielał się w postać Brian Tanner. Słynny sitcom emitowany był w latach 1986-1990 i cieszył się bardzo dużą popularnością. Poza rolą w tym projekcie, Gregory zagrał także m.in. w takich tytułach, jak Drużyna A, Niesamowite historie, Punky Brewster, Strefa mroku, Jumpin' Jack Flash czy Murphy Brown.

Benji Gregor nie zdecydował się jednak robić kariery w Hollywood jako dorosły i - został żołnierzem i działał w marynarce wojskowej USA.

Rozwiąż quiz o zagranicznym kinie lat 80.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 80-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z uzależnieniem od czego zmaga się Jack, bohater filmu “Lśnienie” (1980)?