Czy dobrze pamiętasz film Nie lubię poniedziałku? Quiz ze słynnej komedii

i

Autor: Kadr z filmu "Nie lubię poniedziałku" (1971) - zdj. Mieczysław Jahoda Quiz z filmu "Nie lubię poniedziałku"

quizy

"Nie lubię poniedziałku" - co pamiętasz z filmu? Rozwiąż quiz

2024-07-08 15:18

Pod względem filmowym, dekada lat 70. rozpoczęła się w naszym kraju z przytupem. Już w 1971 roku na ekrany polskich kin weszła najnowsza produkcja w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Tym razem filmowiec stworzył komedię, zatytułowaną "Nie lubię poniedziałku". Jak dobrze znasz tę, kultową dziś, pozycję? Sprawdź się w quizie!

Tadeusz Chmielewski cieszy się w naszym kraju statusem prawdziwego mistrza komedii. To właśnie on odpowiada za takie produkcje, jak Ewa chce spać, Gdzie jest generał... czy Jak rozpętałem drugą wojnę światową. Na początku lat 70. miał on pomysł na zupełnie nietypowy projekt, oparty na koncepcji czegoś w rodzaju książki telefonicznej. Opowiedział o nim na spotkaniu z Czesławem Wiśniewskim, szefem kinematografii, będąc przekonanym, że nikt i tak nie zatwierdzi takiego konceptu ze względu na zbyt dużą ilość improwizacji, Stało się jednak inaczej, a w 1971 roku Chmielewski przystąpił do produkcji filmu, który trafił do rodzimych kin w sierpniu 1971 roku pod tytułem Nie lubię poniedziałku. Produkcja została niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez widownię i krytyków, szacuje się, że obejrzało ją w kinach około dwa miliony widzów.

Dlaczego gwiazda filmu "Trędowata" przerwała karierę? Historia z Koprem

"Nie lubię poniedziałku" - quiz z filmu

Dziś film Nie lubię poniedziałku uchodzi za kultowy i wciąż jest niezwykle często oglądany ze względu na fakt regularnych emisji w telewizji. Jak dobrze pamiętasz fabułę produkcji?

Sprawdź się w poniższym quizie:

Czy dobrze pamiętasz film "Nie lubię poniedziałku"? Quiz ze słynnej komedii

Pytanie 1 z 10
Który dokładnie poniedziałek okazał się być tak pechowy?
Listen on Spreaker.