Płyty CD wracają do Biedronki! Ile za płyty Kiss, Guns N' Roses, Megadeth i Nirvany?

i

Autor: freeimages.com/elvis santana

Muzyka rockowa wraca do mainstreamu? Tak wynika z badań

2022-01-31 11:26

Mówi się od kilku lat, że muzyka rockowa jest w odwrocie, a nowych odbiorców nie przybywa. Czy faktycznie tak jest? Okazuje się, że nie i muzyka gitarowa wraca do mainstreamu. Jak to wygląda w statystykach?

Od lat mówi się, że muzyka rockowa jest w odwrocie i już dawno ustąpiła miejsca hip-hopowi, który podbija wszelkie rodzaju zestawienia. Okazuje się jednak, że według badań, muzyka gitarowa wraca do mainstreamu. Jak to wygląda w statystykach?

Co tam w środku gra? Nirvana

Rock wraca do mainstreamu? Tak pokazują badania

Serwis 'Viberate' opublikował wyniki badań, które analizowały rynek muzyczny w 2021 roku. Zaskakujące dla wielu osób może być to, że muzyka rockowa ma dosyć silną pozycję. Sprawdzono, jaką muzykę gra 50 tysięcy najpopularniejszych artystów w serwisie i wynika z tego, że muzyka popowa to 23%, ale muzyka rockowa, to 14% i jednocześnie czwarte miejsce w zestawieniu, zaraz za hip-hopem i elektroniką.

Podobnie jest na Youtube, gdzie muzyka rockowa to 13%, co daje jej trzecie miejsce. W zasadzie, jest to bardzo pasujące do głosów ekspertów, którzy wcześniej mówili, że bańka związana z hip-hopem zacznie wkrótce pękać, ponieważ rynek jest przesycony. Jak widać, coś w tym jest.