Meek, Oh Why? ujawnia drugi singiel z albumu 'Offline'. Posłuchaj 'Uśpionych Agentów'

i

Autor: Matriały prasowe / foto: Klaudia Khan

Meek, Oh Why? ujawnia drugi singiel z albumu 'Offline'. Posłuchaj 'Uśpionych Agentów'

2022-03-04 15:24

"Uśpieni Agenci” to drugi singiel promujący czwarty album Meek, Oh Why? zatytułowany “Offline”, który ukaże się 11 marca. Do utworu powstał teledysk stworzony przez Helenę Ganjalyan oraz Bartosza Szpaka, który w przejmujący sposób wprowadza nas w tajemniczy świat kreowany przez artystę od kilku ostatnich tygodni na jego mediach społecznościowych. Mimo faktu, iż koncepcja na teledysk powstawała w grudniu ubiegłego roku, nikt nie spodziewał się, że zarówno teledysk, jak i sam utwór “Uśpieni Agenci” będzie tak gorzko odpowiadać otaczającej nas rzeczywistości.

Oświadczenie Meek, Oh Why?, które znajdziemy na mediach społecznościowych artysty:

Zastanawialiśmy się, czy nie przesunąć premiery płyty, bo tak naprawdę ciężko jest czytać i myśleć o czymkolwiek innym, niż o dramatycznych wydarzeniach za naszą wschodnią granicą. Planując koncepcję płyty opieraliśmy się na post-apokaliptycznych motywach, ale nikt z nas nie podejrzewał, że stworzone przez nas treści będą tak aktualne i tak brutalnie odpowiadające o otaczającej nas rzeczywistości. Wszystko to, co zobaczycie i co widzieliście, jest efektem pracy wielu ludzi, która trwała wiele miesięcy i nie jest to w żaden sposób podyktowane ciągiem wydarzeń z poprzedniego tygodnia, ani próbą wybicia się na tak wielkiej tragedii, jaka dzieje się na naszych oczach. Zdecydowaliśmy się na pokazanie Wam tego materiału w zaplanowanym czasie, bo wierzymy, że muzyka towarzyszy nam nie tylko wtedy, kiedy jest dobrze, ale też niesie otuchę i skłania do refleksji, kiedy jest źle. Zarówno w singlu "Uśpieni Agenci”, jak i niesamowitym teledysku, stworzonym przez Helenę Ganjalyan i Bartosza Szpaka, przy współpracy z OTO Film, ponad MIESIĄC temu odnaleźliśmy lustrzane odbicie aktualnie otaczającej nas rzeczywistości. Jest to najlepszy, a zarazem najgorszy moment na pokazanie tej ważnej dla mnie rzeczy. Chciałbym, aby płyta “Offline” pomogła Wam osadzić się w nowej rzeczywistości, w której musimy być dzielni i pełni siły do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak o teledysku do “Uśpionych Agentów”:

Podążając za tytułem płyty – „Offline” – i znaczeniami zawartymi w słowach utworu poruszamy motyw dwoistości codziennego życia. Przekaz utworu interpretujemy jednak nie przez szeroki kontekst polityczny, ale sprowadzamy go do wymiaru ludzkiego, indywidualnego. Na bohatera wybieramy postać obecną w samym centrum zdarzeń, która większość swojego czasu spędziła naginając prawdę, obracając pustą informacją. To portret człowieka, który w obliczu końca za wszelką cenę próbuje odnaleźć w sobie żywy pierwiastek, utożsamić się z czymś realnym. W „Uśpionych Agentach” zestawiamy groteskę z realizmem, a lekko komediowe sytuacje obnażają naszą bezradność wobec otaczającego świata.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]