Upadek królestwa wraca na Netfliksa. Jest data premiery 5. sezonu

i

Autor: Netflix Upadek królestwa wraca na Netfliksa. Jest data premiery 5. sezonu

Netflix, popularne seriale

Mamy to! 5. sezon „Upadku królestwa” trafi wreszcie na Netfliksa. Jest dokładna data premiery

2023-03-23 14:01

Na ten dzień czekaliśmy od miesięcy – Uhtred syn Uhtreda i jego ekipa zmierzają do biblioteki Netfliksa. Druga dobra wiadomość jest taka, że na spokojnie zdążymy nadrobić finałową serię przed debiutem filmowej kontynuacji.

„Upadek królestwa” to popularny serial nakreślający nam losy saskiego wojownika, którego wychowali wikingowie, i który walczył pod wodzą Alfreda Wielkiego, by ziścić marzenie o zjednoczonej Anglii. Serial na pewnym etapie przejęty został przez Netfliksa, który realizował kolejne odcinki. Niestety, przez kwestie licencyjne, 5. i zarazem ostatni sezon nie był dostępny w polskiej ofercie streamera. Fani Uhtreda zaczęli się więc obawiać, że nie zdążą nadrobić finałowej odsłony przed premierą filmowej kontynuacji, która ukaże się w połowie kwietnia. Jak się jednak okazuje – zamartwialiśmy się zupełnie niepotrzebnie.

5. sezon „Upadku królestwa” trafi wreszcie na Netfliksa

Netflix zadbał o to, byśmy mieli odpowiednią ilość czasu na nadrobienie 5. sezonu. Ostatnia seria „Upadku królestwa” trafi bowiem do oferty platformy w dniu 1 kwietnia, podczas gdy film „Siedmiu królów musi umrzeć” ujrzy światło dzienne niespełna dwa tygodnie później, bo 14 kwietnia.

„Siedmiu królów musi umrzeć” – o czym opowie filmowa kontynuacja „Upadku królestwa”?

Uhtred znów zmuszony będzie wybierać pomiędzy osobistym szczęściem, a wizją zjednoczonej Anglii. Akcja filmu „Siedmiu królów musi umrzeć” rozgrywać się będzie po śmierci króla Edwarda, gdy Anglia pogrąży się w chaosie, a Uhtred znów chwyci za miecz i stanie do boju.

W roli głównej powróci oczywiście Alexander Dreymon, a na ekranie towarzyszyć mu będą między innymi Mark Rowley jako Finan, Armas Fedaravicius jako Sihtric, Harry Gillby jako Aethelstan, Ruby Hartley jako Stiorra, Rod Hallett jako Konstantyn, Olly Rhodes jako Osbert, oraz Phia Saban, którą ostatnio mogliśmy podziwiać w roli Helaeny Targaryen w „Rodzie smoka”, jako Aelfwynn.

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Źródło: Mamy to! 5. sezon „Upadku królestwa” trafi wreszcie na Netfliksa. Jest dokładna data premiery