Kiedy jest tłusty czwartek 2016? Data i szczegóły - sprawdź i posłuchaj Thursday’s Child

2016-02-01 9:28
Tłusty czwartek 2016 - kiedy wypada?
Autor: fot. Bulls

Tłusty czwartek 2016 - kiedy jest? Sprawdź datę tłustego czwartku 2016 i posłuchaj rockowego kawałka z czwartkiem w tytule - Thursday’s Child davida Bowie. Kiedy wypadają zapusty 2016?

Kiedy jest tłusty czwartek w 2016? Dzień pączków i faworków już się zbliża. Którego obchodzimy tłusty czwartek? Data tego nietypowego dnia zależna jest od Świąt Wielkanocnych. Jest to ostatni czwartek przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, a wiec wypada w tygodniu, poprzedzającym Środę Popielcową.

Tłusty czwartek 2016: kiedy wypada?


W który dzień jest tłusty czwartek w 2016? Data w tym roku przypada na 4 lutego. Dla porównania, w ubiegłym roku dzień ten wypadł 12 lutego, a jeszcze wcześniej obchodziliśmy go 27 lutego. Zwyczajowo w tłusty czwartek dozwolone jest objadanie się. Tradycyjnym tłustoczwartkowym przysmakiem są pączki i faworku, które kupujemy wręcz masowo - lub po prostu pieczemy w domu.

Tłusty czwartek 2016: zwyczaje i przesądy


Z tłustym czwartkiem związane są też różne przesądy. Jednym z nich jest powiedzenie, że jeśli ktoś nie zje tego dnia ani jednego pączka, to w przyszłych latach czekają go niepowodzenia. Czy tak jest naprawdę? Wiele osób na wszelki wypadek woli nie sprawdzać.