KAZIK - Zaraza. Niebywały sukces albumu w czasach pandemii

2020-06-18 16:47
KAZIK - Zaraza. Niebywały sukces albumu w czasach pandemii
Autor: Materiały prasowe KAZIK - Zaraza. Niebywały sukces albumu w czasach pandemii

"Zaraza" Kazika, pierwsza solowa płyta Kazika Staszewskiego od kilkunastu lat miała premierę półtora tygodnia temu, a już uzyskała status Platynowej Płyty! Złotem pokryła się już na kilkanaście dni przed premierą. Wyróżnienie to zagwarantowane zostało wynikami przedaży albumu "Zaraza". Wydawnictwo trafiło do słuchaczy 5 czerwca i niemal natychmiast, w efekcie lawinowej wręcz sprzedaży, stała się Platyną.

Album "Zaraza" ukazał się 5 czerwca i jest pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Na album składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał kilkanaście milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy.

Tuż po premierze, po niecałych dwóch tygodniach sprzedaży w sklepach muzycznych, wytwórnia SP Records wręczyła Platynową Płytę zespołowi. To fantastyczne osiągnięcie, zwłaszcza w sytuacji, gdy niemożliwe są koncerty czy tradycyjne formy promocji. To także wyróżnienie przyznawane niejako przez fanów - chętnie kupujących albumy. "Zaraza", prócz tradycyjnego wydania CD, ukazała się także na płycie winylowej i kasecie magnetofonowej, można także jej posłuchać w serwisach streamingowych. Single promujące wydawnictwo - "Twój ból jest lepszy niż mój", "Powiedzcie, że kochacie nas" oraz "Noże i pistolety" są dostępne również w serwisie Youtube.