Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 90-tych? QUIZ

i

Autor: AKPA Co wiesz o zagranicznym kinie lat 90-tych? QUIZ

QUIZY

Jak dobrze pamiętasz zagraniczne kino lat 90.? Quiz dla fanów popkultury tamtych lat!

2023-09-26 15:31

Lata 90-te to ważny okres w historii świata i Polski - liczne zmiany polityczne, będące efektem upadku komunizmu, miały także duży wpływ na kulturę. To właśnie w tym okresie triumfy święci muzyka grunge, następuje także intensywny rozwój muzyki pop i rap. Dużo dzieje się też w kinie jak dobrze znasz najpopularniejsze zagraniczne filmy tej dekady? Sprawdź się w naszym quizie!

Początek lat 90-tych przyniósł Zjednoczenie Niemiec i śmierć uwielbianego na całym świecie Freddiego Mercury'ego. W 1992 roku rozpoczyna się wojna w Bośni i Hercegowinie, rok później natomiast ma miejsce pierwszy zamach na World Trade Center i powstanie Unii Europejskiej. Niedługo później prezydentem RPA zostaje Nelson Mandela, a samobójstwo popełnia Kurt Cobain. W 1996 roku rodzi się Owca Dolly, pierwszy sklonowany ssak, rok później w tragicznym wypadku ginie księżna Diana. Dekadę kończy przystąpienie Polski do NATO w 1999 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze znasz miejsca kręcenia seriali z PRL-u? QUIZ

Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20

Lata 90-te w kulturze

Lata 90-te to złoty okres w muzyce - ogromną popularność zyskuje muzyka grunge, następuje także intensywny rozwój muzyki elektronicznej, a świat zaczynają podbijać pop i rap. Sporo dzieje się też w kinie - dekada ta to renesans wytwórni Disney, która wydaje jedne z najpopularniejszych animacji, jak Piękna i Bestia czy Król LewW filmie coraz większe uznanie zyskują takie nazwiska jak Quentin Tarantino, Tom Hanks, Leonardo Di Caprio, Julia Roberts czy Brad Pitt i David Fincher.

Quiz. Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 90-tych?

Co wiesz na temat zagranicznego kina lat 90-tych, a więc takich produkcji jak Edward Nożycoręki, Matrix, Forrest Gump czy Big Lebowski? Sprawdź się w naszym quizie!

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 90-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się ukochana Edwarda Nożycorękiego (1990)?