Głusi artyści chcą być reprezentantami Polski na Eurowizji 2022. Czy pozwoli na to regulamin?

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=9UGugx5emUs

Głusi artyści chcą być reprezentantami Polski na Eurowizji 2022. Czy pozwoli na to regulamin?

2022-02-07 11:54

Konkurs Eurowizji budzi ogromne emocje i co roku wszyscy zastanawiają się, na jakim miejscu pojawi się Polska. Okazuje się, że tym razem nasz kraj chcą reprezentować artyści z grupy Unmute, których zadaniem jest pokazanie, że osoby głuche również mogą tworzyć muzykę.

Konkurs Eurowizji zawsze budził wiele emocji, przede wszystkim dlatego, że wszyscy zastanawiają się, kto będzie nas reprezentował i finalnie, jakie miejsce zajmie wykonawca lub zespół, który przejdzie dalej. Tym razem jest dosyć ciekawie, ponieważ jednym z reprezentantów ma być grupa Unmute, w skład której wchodzą osoby głuche.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Grupa Unmute chce reprezentować Polskę na Eurowizji. Dlaczego ten pomysł spotkał się z podzielonymi zdaniami?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, dlaczego zgłoszenie zespołu spotkało się z tak różnymi opiniami. Jest to z pewnością coś innego, ponieważ trudno też znaleźć w regulaminie zapis, który zabraniałby startu osobą głuchym w konkursie. W skład grupy Unmute wchodzą: Zuzanna Szymańska, Jakub Stanisławczyk, Magdalena Wdowiarz, Julia Kramek i Alina Jagodzińska. Zespół chce zaprezentować utwór 'Głośniej niż decybele', który jest częścią kampanii pokazującej, że osoby głuche również mogą tworzyć muzykę. Tutaj jednak zaczyna się problem, ponieważ utwór nie ma linii wokalnych, a wszystko przekazane jest za pomocą języka migowego. Czy to zgodne z regulaminem Eurowizji? To wszystko wyjaśni się wkrótce. Zgłoszeni do reprezentowania naszego kraju zostali również:

  1. Anna Gąsienica-Byrcyn - "Dokąd";
  2. Daria Marcinkowska (Diana Marx) - "Paranoia";
  3. Emilia Dębska (Mila) - "All I Need";
  4. Karolina Lizer - "Czysta woda";
  5. Karolina Stanisławczyk & Toro Chica - "Move";
  6. Krystian Ochman - "River";
  7. Kuba Szmajkowski - "Lovesick";
  8. Lidia Kopania - "Why Does It Hurt?";
  9. Siostry Szlachta - "Drogowskazy";
  10. Zespół Unmute - "Głośniej niż decybele.
Sonda
Oglądasz Eurowizję?