“Dzień Matki” zawojował Netfliksa. Jak Agnieszka Grochowska przygotowywała się do roli?

i

Autor: Netflix “Dzień Matki” zawojował Netfliksa. Jak Agnieszka Grochowska przygotowywała się do roli?

Polskie filmy

“Dzień Matki” to jeden z największych polskich hitów w dziejach Netfliksa. Zobaczcie, jak go kręcili (wideo)

2023-05-30 17:48

“Dzień Matki” święci triumfy na Netfliksie, podbijając nie tylko polskie serca. Film z Agnieszką Grochowską w roli głównej to brawurowy pastisz na kino sensacyjne i swojego rodzaju polska odpowiedź na “Johna Wicka”.

Czy jest siła przewyższająca miłość matki do dziecka? Film Mateusza Rakowicza dowodzi, że nie. “Dzień Matki” to przewrotny film akcji, potraktowany z olbrzymim dystansem, który rozkochał w sobie widzów z całego świata. Obecnie okupuje pierwsze miejsce najchętniej oglądanych filmów Netfliksa w ponad 20 krajach, w tym w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii, zaś w USA zajmuje dumną drugą pozycję. Skąd aż tak olbrzymie zainteresowanie? Nie od dziś wiadomo, że widzowie lubią porządne kino akcji, a zwłaszcza na fali popularności “Johna Wicka”, takie produkcje jak “Dzień Matki” są w cenie. Za sukces filmu odpowiadają oczywiście zgrabnie zrealizowane sceny walk, których kulisy możemy obejrzeć w sieci.

“Dzień Matki” zawojował Netfliksa. Jak Agnieszka Grochowska przygotowywała się do roli?

Gwoli przypomnienia: w trakcie seansu śledzimy losy Niny – żyjącej w ukryciu byłej agentki NATO do zadań specjalnych, która musi wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna porwanego przez bezwzględnych gangsterów. Odnalezienie Maksa to dla niej podwójna szansa. Szansa na ponowne poczucie adrenaliny oraz możliwość powrotu do życia syna, którego musiała przed laty porzucić.

Za przygotowanie Agnieszki Grochowskiej do tak wymagającej fizycznie roli odpowiadali między innymi Asia Różańska (trener kickboxingu), Artur Klimek (trener judo) oraz Mateusz Kanigowski (nauczyciel strzelectwa praktycznego). Sama aktorka pracę nad “Dniem Matki” wspomina następująco:

Traktuję to od samego początku jako totalną przygodę. W trakcie się okazało bardzo szybko, że to jest przygoda mojego życia. Bywały takie momenty, że (...)  wracałam do domu z bladymi ustami i ledwo stałam.

Czy “Dzień Matki” doczeka się kontynuacji?

Na obecną chwilę nie wiemy, czy Agnieszka Grochowska powróci jako Nina. Śmiało możemy jednak zakładać, że takowa ewentualność istnieje – w końcu nie zabija się kury znoszącej złote jaja, a “Dzień Matki” to przecież nie lada sukces polskiego kina w świecie streamingu.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12
Źródło: “Dzień Matki” to jeden z największych polskich hitów w dziejach Netfliksa. Zobaczcie, jak go kręcili (wideo)