Co będzie otwarte od 1.02.2021? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ potwierdza szef kancelarii premiera?

2021-01-25 11:24 a.d.
Michał Dworczyk w Radiu PLUS
Autor: Radio Plus Michał Dworczyk w Radiu PLUS

W tym tygodniu ma zapaść decyzja ws. ewentualnego luzowania obostrzeń. Chodzi zwłaszcza o działalność biznesową - czyli zamknięte restauracje, kluby fitness, dyskoteki czy centra handlowe. Właściciele takich działalności apelują o zmiany, wiele z nich samowolnie otwiera się ponownie na klientów.

Co będzie otwarte od 1.02.2021? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ potwierdza szef kancelarii premiera? Zmiany są możliwe, a decyzje zapadną w najbliższych dniach. Wysłuchamy głosu ekspertów - mówi szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Obowiązujące obostrzenia są do końca miesiąca - 31.01.2021.

- W tym tygodniu Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na podstawie analizy sytuacji pandemicznej i na podstawie rekomendacji, które formułują specjaliści działający przy premierze Mateuszu Morawieckim(...) będą przyjęte decyzje, czy dalej będą te obostrzenia będą obowiązywały w niezmienionej formie, czy w jakiś sposób będą te obostrzenia zmieniane.

W weekend 23-24 stycznia otworzyły się niektóre restauracje w górach nad morzem, odbywały się też dyskoteki - np. w Trójmieście. W wielu przypadkach interweniowała policja i sanepid.

Co będzie otwarte od 1.02.2021? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ

Chociaż brakuje jednoznacznej deklaracji rządu, to można się spodziewać, że od 1 lutego część obostrzeń zostanie zniesiona. To za sprawą trwających szczepień i braku gwałtownego wzrostu zachorowań. Jakie obostrzenia poluzowane będą od 1 lutego? Tego jeszcze nie wiemy. Otworzyć mogą się:

  • Siłownie
  • Restauracje
  • Hotele
  • Kluby
  • Galerie handlowe

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie otwarty!