Chłopi

i

Autor: NEXT FILM

POLSKIE HITY

"Chłopi" celują wysoko! Film powalczy o nominacje do Oscara we wszystkich kategoriach!

2023-12-11 12:56

"Chłopi" podbijają świat, ale czy podbiją też oscarową galę? Film cieszy się wielkim zainteresowaniem, bije rekordy box office i jest nawet pokazywany w szerokiej dystrybucji w kilku krajach. Co więcej, kandydat do Oscara nie zamierza się ograniczać i spróbuje zawalczyć też o nominacje we wszystkich kategoriach!

Polacy oglądają "Chłopów" i w większości przypadków produkcja twórców "Twojego Vincenta" zbiera bardzo dobre recenzje. Przypomnijmy, że tytuł zebrał już grubo ponad 1.5 mln widzów przed wielkim ekranem, co jest bardzo dobrym wynikiem. Przy tym stał się najlepszym polskim filmem w box office w ostatnich 4 latach, więc wszyscy pracujący przy tym projekcie mogą sobie pogratulować, bo wykonali kawał świetnej roboty. O tym, że produkcja spróbuje swoich sił na oscarowej gali wiemy już od dawna, ale teraz amerykański dystrybutor zgłosił ją do walki w najważniejszych kategoriach.

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

"Chłopi" sukcesem na Oscarach?

Sony Pictures Classic, czyli dystrybutor filmu w Stanach Zjednoczonych, zgłosił film "Chłopi" do wszystkich kategorii nagród Akademii Filmowej. To oznacza, że produkcja walczy o nominacje m.in. do Najlepszego Filmu, Najlepszego Filmu Międzynarodowego, Najlepszego Filmu Animowanego, Najlepszej Muzyki (L.U.C), Najlepszej Piosenki (Koniec Lata) i Najlepszego Scenariusza Adaptowanego. Zagraniczna prasa jest przekonana, że "Chłopi" znajdą się na oficjalnych nominacjach, a szczególnie o filmie rozpisują się The Hollywood Reporter i Variety, twierdząc, że to "porywający wizualny triumf". Oczywiście warto zaznaczyć, że tytuł został wpisany do każdej kategorii, ale to jeszcze nie oznacza, że będzie faktycznie walczył na Oscarach we wszystkich wymienionych. Oficjalne nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 23 stycznia 2024 roku.

Źródło: "Chłopi" celują wysoko! Film powalczy o nominacje do Oscara we wszystkich kategoriach!