Zmarł pierwszy perkusista AC/DC. Colin Burgess miał 77 lat

i

Autor: Screen z Instagrama/acdc Nie żyje Colin Burgess, pierwszy perkusista AC/DC

Zmarł pierwszy perkusista AC/DC. Colin Burgess miał 77 lat

2023-12-17 11:33

Niezwykle przykre wieści obiegły świat ciężkich brzmień w ten weekend. W wieku 77 lat zmarł Colin Burgess, którego nazwisko z pewnością nie jest obce fanom i fankom AC/DC - muzyk był pierwszym perkusistą australijskiej formacji. Ta zdążyła już oddać hołd dawnemu koledze po fachu, choć ich drogi rozeszły się w nie do końca przyjemnych okolicznościach.

W sobotę 16 grudnia w social mediach AC/DC pojawił się szczególny wpis. Australijska formacja poinformowała w nim o śmierci niezwykle istotnej dla swojej historii postaci - w wieku 77 lat zmarł Colin Burgess. Muzyk na zawsze zostanie zapamiętany przez fanów i fanki grupy jako pierwszy perkusista AC/DC i choć nie zagrał na żadnym regularnym wydawnictwie zespołu, to ten zdecydował się oddać mu hołd. Przyczyna śmierci Burgessa nie została podana do informacji publicznej.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Colin Burgess - pierwszy perkusista AC/DC

Colin Burgess muzyką zajął się już w latach 60. i był członkiem takich zespołów, jak Untamed, The Throb, Honeybunch, a w 1968 roku dołączył do Masters Apprentices, którego członkiem pozostał do 1972 roku. Już rok później Burgess dołączył do nowo powstałego AC/DCi utworzył pierwszy skład formacji, który uzupełnili Malcolm i Angus Young, Dave Evans i Larry Van Kriedt. Perkusista został wyrzucony z grupy już w lutym 1974 roku, po tym, jak pojawił się pijany na scenie - po latach twierdził jednak, że ktoś "doprawił mu" drinka. W kolejnych latach muzyk działał m.in. w His Majesty.

Listen on Spreaker.