Trupa Trupa

i

Autor: Materiały prasowe Zespół Trupa Trupa wystąpił w radiu BBC 6 Music!

muzyczne wiadomości

Zespół Trupa Trupa zaprasza na retransmisję koncertu BBC Radio 6! Kiedy i gdzie się odbędzie?

2024-05-03 11:27

Zespół Trupa Trupa jakiś czas temu już po raz drugi wystąpił w kultowym formacie stacji BBC Radio 6. Sesja, zarejestrowana i wyemitowana w ramach programu Marca Rileya i Gideona Coe, zostanie teraz zaprezentowana w jednej z polskich stacji radiowych. Kiedy i gdzie słuchać występu?

Koncert zespołu Trupa Trupa w BBC Radio 6 music zostanie zaprezentowany Radiowej Trójce. Zespół zaprasza na retransmisję występu z BBC już jutro w piątek, 3 maja od godziny 19.00. Koncert będzie retransmitowany w nowej audycji Piotra Metza "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów".

Rockoskop: oto nasz przegląd dyskografii zespołu REPUBLIKA

O zespole

Trupa Trupa to rockowy, psychodeliczny zespół z Gdańska. Według Guardiana „twórczość zespołu to połączenie nieoczywistych melodii i tekstów, które penetrują ciemne zakamarki ludzkiego istnienia”, natomiast Pitchfork uważa że „Trupa Trupa wnosi poezję i subtelność do psychodelicznego rocka.” Najnowszy album zespołu B FLAT A ukazał się w 2022 roku. W marcu 2023 roku album został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk. 5 września zespół wydał nowy singiel Thrill, nakładem prestiżowej wytwórni Glitterbeat Records.

Dlaczego radio jest tak istotne? Sprawdź poniżej: