Zaklęcie - nowy singiel projektu atem jest już dostępny!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ania Ryń Kim są atem?

"Zaklęcie" - nowy singiel projektu atem jest już dostępny!

2022-11-29 10:46

atem to projekt wokalistki i autorki tekstów Justyny Chachuły, który powstał we współpracy z dwoma gitarzystami – Krystianem Czerniewskim i Hubertem Müllerem. Grupa właśnie zaprezentowała nowy singiel, zatytułowany "Zaklęcie". Do utwory powstał także artystyczny teledysk. Dlaczego warto szerzej zapoznać się z twórczością atem?

atem to projekt wokalistki i autorki tekstów Justyny Chachuły, który powstał we współpracy z dwoma gitarzystami – Krystianem Czerniewskim i Hubertem Müllerem.Ich muzykę wyróżnia przestrzenne brzmienie oraz sensualny głos Justyny, który niesie emocjonalne treści, a połączenie eterycznego wokalu z charakterystycznymi gitarami tworzy mieszankę muzyczną trudną do zamknięcia w ścisłych ramach – są w niej elementy oniryczne, ale także mocne i szorstkie.

Już ich pierwsze koncerty łączą się z sukcesami – zostali zauważeni przez Katarzynę Nosowską i Piotra Metza, którzy zakwalifikowali ich do Festiwalu Młodych Talentów i Jarocin Festiwal. Mają za sobą także wiele występów w całej Polsce m.in. jako support Darii Zawiałow.

Nowy singiel od atem! Jak brzmi "Zaklęcie"?

Ostatnie lata atem przeznaczyli na pracę nad nowym materiałem, ukazującym ich inne oblicze. Za brzmienie nowych piosenek odpowiada Marcin Gajko (ceniony za współpracę m.in. z Brodką, Arturem Rojkiem, Darią Zawiałow). Pierwszym, powrotnym singlem zespołu jest utwór Zaklęcie. To opowieść o mocy słów i pragnieniu zwrócenia uwagi na ich siłę. O tym, co niewidoczne, a może zadawać cierpienie. O niespełnionych obietnicach danych „na słowo”, które były dla kogoś ważne. O pragnieniu przeniesienia się w świat bardziej wrażliwy i czuły.

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Tekst do „Zaklęcia” napisałam jako pierwszy z całego nowego materiału, w okresie sporego przebodźcowania różnymi komunikatami, które docierały do mnie ze świata - z telewizji, internetu, z przypadkowych i często niechcianych rozmów. My, ludzie, bardzo dużo mówimy. Słowa są narzędziem różnych „rozgrywek” między nami. W najgorszej sytuacji są osoby wysoko wrażliwe, których „sprzęt filtrujący niemiłe komunikaty” musi działać na większych obrotach. Chciałabym przywrócić słowu wartość, na jaką zasługuje. Wiem, że jest to nierealistyczne założenie i dlatego właśnie odwołuję się w tych piosenkach do świata baśni - przeniosłam sama siebie do wymyślonej przeze mnie przestrzeni. - opowiada Justyna.

Nawiązania do baśni

Justyna celowo - zarówno w warstwie tekstowej, jak i   wizualnej - nawiązuje do baśni, ponieważ uważa, że jej dość nierealistyczne postulaty mają szansę spełnić się tylko tam. Ta estetyka pomaga jej chronić się przed rozczarowującą rzeczywistością.