Yonaka z nowym singlem i teledyskiem!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer od zespołu Yonaka

Yonaka z nowym singlem i teledyskiem!

2023-02-07 15:29

Brytyjscy rewolucjoniści mocnego rocka dopiero co rozgrzali polską publiczność przed występami Palaye Royale, a już powracają z nowym singlem „PANIC”.

Towarzyszący premierze teledysk odwzorowuje energię piosenki w surrealistycznej wizji pełnej przerażających sanitariuszy i kaftanów bezpieczeństwa. Wokalistka zespołu, Theresa Jarvis, przypięta jest do jadącej z pełną prędkością ciężarówki.

„PANIC” to piosenka o ataku paniki i o tym, jak ta istota przejmuje ludzkie ciało. Mam na ramieniu anioła i diabła: nieustannie kłócą się o kierunek mojej drogi. Problemy ze zdrowiem psychicznym niosą ze sobą tak wielki ciężar, że trudno jest dostrzec otaczające nas niebezpieczeństwa. Chciałabym, żebyście poczuli lekkość tego utworu. Mam nadzieję, że trochę was rozśmieszy, bo dosłownie kłócę się sama ze sobą - Jarvis komentuje wydawnictwo.

YONAKA o koncertowaniu, rytuałach i nowych utworach! Eska Rock

Kim jest zespół Yonaka?

Muzyka zespołu pojawiła się już w serialu Apple TV+ „Ryk”, Marvelowej produkcji „Mecenas She-Hulk” oraz w grach Fortnite i NHL 23. Ostatnio współpracowali także z e-sportową drużyną G2. W utworze „Detonate” pojawia się zapalony gracz, metalowiec i sensacja TikToka, Jeris Johnson, natomiast w teledysku wystąpili twórcy i gracze G2.

Muzyka grupy Yonaka zmienia się tak szybko, jak ich nastroje. To właśnie dlatego brytyjskie trio – Theresa Jarvis (wokal), Alex Crosby (bas) i George Werbrouck-Edwards (gitara) – bez trudu łączy pop, punk i hip-hop w hipnotyzującą hybrydę alternatywnego rocka.

W swojej twórczości poruszają tematy zdrowia psychicznego. Mają jasne intencje i wizję, która wciąż porusza serca nowych fanów. Do tej pory zgromadzili ponad 150 milionów streamów oraz uznanie takich tytułów, jak „The Guardian”, „NME” czy „Clash”. Poza współpracą z FEVER 333 i Barnsem Courtney, pracowali również z Bring Me The Horizon nad „±ªþ³§”.Yonaka jest obecnie w trasie po Europie jako support Palaye Royale. Pod koniec stycznia wystąpili w Krakowie i Warszawie.